Nawigacja

 • Styczniowy szkolny express

  W imieniu redaktorów koła dziennikarskiego Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim zapraszam do lektury kolejnego styczniowego numeru naszej  gazetki „Szkolny express”.

                                                  Jolanta Orzłowska

  yes szkolny-express-8-podglad.pdf

 • Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018

 • 11.01.2017

  ,,NIE ODDAM SWOJEJ MOCY PRZEMOCY” – takie hasło przyświecało uczniom Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Kraj. przystępującym do konkursu plastycznego zorganizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim.

  Największym zainteresowaniem konkurs cieszył się wśród najmłodszych uczniów szkoły podstawowej. Z uwagi na ilość oraz  wysoki poziom artystyczny wykonanych rysunków komisja konkursowa miała duży problem ze wskazaniem  zwycięzców. Ostatecznie wyłoniono po jednej nagrodzonej pracy w każdej kategorii wiekowej.

  1 miejsce w kategorii klas I-III szkoły podstawowej: Jakub Fenske – klasa IIc

  1 miejsce w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej: Aleksandra Steciuk – klasa Va

  1 miejsce w kategorii klas I-III gimnazjum: Barbara Grzegorzewska – klasa IIIa

  Nagrodzone prace zostały zaprezentowane 16.12.2016r.na spotkaniu podsumowującym projekt  pod nazwą ,,Przemoc to nie siła”, realizowany przez Gminę i OPS w Sępólnie Kraj. Podczas tego spotkania zwycięzcy otrzymali z rąk Pana Burmistrza atrakcyjne i wartościowe nagrody rzeczowe.  Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali w szkole słodycze.

                                                                                                                                     Renata Pożywio

 • 03.01.2017

  20 grudnia po raz piąty odbył się w Zespole Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim szkolny konkurs „Ortek 2016”, który pozwala wyłonić mistrzów ortografii w klasach czwartych, piątych i szóstych. Uczestnicy zmagali się z dyktandem, udowadniali znajomość zasad ortograficznych i wykazywali się kreatywnością w poszukiwaniu trudnych wyrazów na ilustracjach. Ciszę i skupienie na zadaniach po raz kolejny zagwarantowała uczniom przytulna czytelnia w bibliotece publicznej.

  22 grudnia podczas szkolnych jasełek pani wicedyrektor Anna Łytkowska uroczyście wręczyła dyplomy i upominki mistrzom. Zwycięzcy to:

  Maj Trzos – tytuł „Mistrza klas czwartych”,

  Amelia Stormowska  – tytuł „Mistrza klas piątych”,

  Karolina Taff – tytuł „Mistrza klas szóstych”.

  Gratulujemy!

  Joanna Zalewska, Ewa Mindikowska

 •  Wojewódzki Związek Rolników, Kółek

   

   

  i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy

   

  Organizacja Pożytku Publicznego

   

   

   ZIMOWISKO dla Dzieci Rolników – ZAKOPANE 2017

   

  Organizatorami Zimowiska dla 60 dzieci w wieku (7 - 16 roku) rolników z subregionu bydgoskiego z których co najmniej jedno z rodziców lub opiekunów jest ubezpieczone w KRUS w pełnym zakresie są:

   

  ·        Stowarzyszenie Kobieta Wiejska GOSPODYNI

   

  ·        Wojewódzki Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy

   

  Termin Zimowiska od 30 - 01 do 8 - 02 - 2017r (wyjazd PKP z Bydgoszcz Gł. 29-01-2017)

   

  Miejsce Zimowiska: DW "HALINA" Halina Fedro 34-500 ZAKOPANE; Olcza-Strachonie 28; Koszt wynosi:

  ·        300 zł/osobę + koszty dowozu (ok.150 zł) +dofinansowanie z KRUS

   

  ·        1000,- zł/osobę + koszty dowozu (ok.150 zł) pełna odpłatność.

   

  ZGŁOSZENIE dzieci na Zimowisko zawierające:

   

  ·         Wypełniona Karta kwalifikacyjna uczestnika zimowiska

  ·         zaświadczenie z KRUS o ubezpieczeniu (oryginał po zakwalifikowaniu)

  PRZESŁAĆ mailem lub listownie do WZRKiOR Bydgoszcz w terminie do 18 stycznia 2017r

   

  O zakwalifikowaniu na zimowisko decyduje: kolejność zgłoszeń oraz Karty Kwalifikacyjna

   Pliki do pobrania:

  KARTA_KWALIFIKACYJNA_ZIMOWISKO_ZAKOPANE_2017.doc

  Program_zimowiska_zakopane_2017_(1).pdf

  KONTAKT:

   

  Wojewódzki Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy 88-100 INOWROCŁAW, ul. Jacewska 164

   

  mail: inowroclaw-kolkarolnicze@wp.pl; tel/fax 52.3573002; kom.516069089, 506570903

   

  Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich GOSPODYNI 00-682 Warszawa ul. Hoża 66/68/204: el: 665 444 545 skwgospodyni@gmail.com

   

  Szczegóły na stronie www.kolkarolnicze-bydgoszcz.pl

   

  www.kolkarolnicze-bydgoszcz.pl inowroclaw-kolkarolnicze@wp.pl88-100 INOWROCŁAW ul. Jacewska 164; tel. / fax. 052 357 30 02  

    

 • 16 grudnia 2016 roku w naszej szkole miało miejsce spotkanie z wolontariuszami z Klubu Młodych Twórców. Klasa 3b, która uczestniczyła w tym spotkaniu, mogła spędzić lekcję w towarzystwie  Kateryny z Ukrainy, Any z Portugalii, Diego z Hiszpanii, Rizvana z Czeczenii, Mindii z Gruzji oraz Marcello z Włoch. Gimnazjaliści rozmawiali o swoich planach na święta, czy też o marzeniach, związanych przede wszystkim z podróżowaniem. Głównym celem spotkania był jednak kontakt z  językiem angielskim. Uczniowie żywo uczestniczyli w dyskusji. Wszyscy świetnie się bawili. Mamy nadzieję, że takie spotkania będą odbywać się częściej. 

  Julia Rogowska, III b

 • 22.12.2016

  Środa 21.12.2016r. uczennicom i uczniom klasy III a gim. Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim przebiegała w świątecznym klimacie. Po przygotowaniu sali było tradycyjne dzielenie się opłatkiem. Serdeczna wymiana płynących z serca życzeń trwała długo, wywoływała wzruszenie i radość. A potem zabrzmiały kolędy, śpiewane i grane na instrumentach. Ale by sił nie zabrakło a tradycji stało się zadość, rodzice przywieźli gorący barszczyk, pierogi i krokiety. Po prostu uczta!. A gdy już wszyscy się najedli, Mikołaj rozdał prezenty. To był dzień bardzo radosny i taki, który zostanie w pamięci.

  W imieniu uczniów i swoim dziękuję Rodzicom za pomoc. 

       Jolanta Orzłowska

 • 21.12.2016

  Uczniowie klasy VI b Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim w ramach Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem na zajęciach z wychowawcą realizowali w/w program. W cyklu tematów znalazły się następujące zagadnienia: papierosy, otyłość, aktywność fizyczna, owoce i warzywa, alkohol, promienie słoneczne oraz szczepienia. Uczniowie wykonywali mnóstwo ciekawych zadań zarówno indywidualnie, jak i w grupach. Dzięki  tym zajęciom wzbogacili się o wiedzę, która jest i będzie przydatna im przez całe życie.

                                                                                                         Wychowawca klasy VI b.

 • 16.12.2016

  Uczniowie z Małej Świetlicy Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim nadal aktywnie uczestniczą w Mega Misji realizując kolejne zadania, Dzięki pracy i zaangażowaniu zdobywają kolejne etapy misji. Trzecią nagrodę, którą otrzymali są książki oraz gry dydaktyczne. Jest to dla nich bardzo motywujące.

 • 15.12.2016

  W ramach Szkolnej Akademii Nauk uczniowie klas piątych Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim poznawali warsztat pracy osób związanych z teatrem. Wcielili się w rolę: kostiumografów, charakteryzatorów, scenarzystów, scenografów, dekoratorów, aktorów, reżyserów. Projektowali stroje dla kukiełek, szyli kostiumy, pisali scenariusze do pięciu wybranych baśni, tworzyli dekoracje i rekwizyty, ćwiczyli dykcję, budowali scenę. Warsztaty prowadzone przez panie polonistki, E. Mindikowska i J. Zalewską, odbywały się zarówno w czasie lekcji, jak i po południu. Poszczególne zadania zostały podzielone pomiędzy uczniów klasy V a i V b tak, by konieczna była współpraca, wymienianie się spostrzeżeniami i precyzowanie oczekiwań.

  J. Zalewska

 • 15.12.2016

  Uczniowie kl. V b Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim wykorzystali wiedzę zdobytą w czasie warsztatów teatralnych  i 14 grudnia zorganizowali popołudniowe spotkanie dla swoich rodziców, babć i dziadków.  Przy kawie i ciastku goście mogli obejrzeć pięć inscenizacji baśni. Wybrane zostały utwory: „Jaś i Małgosia”, „Brzydkie kaczątko”, „Nowe szaty cesarza”, „Wróżki” i „Dziewczynka z zapałkami”. Dzięki nagłośnieniu nie było problemu z usłyszeniem głosu animatorów kukiełek schowanych za kotarą.

  Występy były dla uczniów okazją do zmierzenia się ze stresem i nieprzewidzianymi sytuacjami. Z kolei rodzice i dziadkowie mogli obejrzeć swoje pociechy, które współpracują w grupie oraz czerpią radość ze swojej pracy. 

  Joanna Zalewska

 • 15.12.2016

  W ramach Szkolnej Akademii Nauk uczniowie klas drugich gimnazjum Zespołu Szkół nr 1w Sępólnie Krajeńskim zmierzyli się trudnym zadaniem tworzenia gier dydaktycznych. Poszerzyli i usystematyzowali swoją wiedzę na temat romantyzmu, ballad, drugiej części „Dziadów” i twórczości Adama Mickiewicza. Pomogła im w tym specjalnie przygotowana przez p. M. Spiczak Brzezińską lekcja historii.

  W ramach języka polskiego uczniowie kl. II b stworzyli samodzielnie kilka wersji towarzyskiej gry w karty polegającej na dobieraniu w pary pytań i odpowiedzi.  Z kolei uczniowie
  kl. II a wykorzystali tradycyjną grę planszową z pionkami, kostką do gry i zestawami pytań. 

  Dzięki połączeniu zabawy z  nauką  oraz języka polskiego z  historią udało się powtórzyć najważniejsze zagadnienia związane z romantyzmem w sposób atrakcyjny.

  Joanna Zalewska

 • 13.12.2016

  W poniedziałek 12 grudnia uczniowie klasy II a gimnazjum Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim gościli na lekcji języka polskiego panią Dorotę Jendrzejek, która jest trenerem bezpiecznego korzystania z Internetu.

  Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia filmu z udziałem Ewy Farnej. Piosenkarka przeprowadza wywiad z młodymi ludźmi, którzy doświadczyli cyberprzemocy i przestrzegają innych przed ufaniem anonimowym osobom, przed internetowymi znajomościami, przed zamieszczaniem zdjęć w sieci. Opowiadają o konsekwencjach swoich błędów i o formach pomocy osobom poszkodowanym udzielanym przez odpowiednie instytucje.

  Po obejrzeniu filmu uczniowie kl. II a rozmawiali o przyczynach szukania przyjaciół czy sympatii
  w Internecie oraz wyliczali popełnione przez bohaterów filmu błędy. Poznanie historii ofiar cyberprzemocy może zapobiec nieszczęśliwym czy nieprzemyślanym decyzjom w przyszłości.

  Joanna Zalewska

 • 13.12.2016

  Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu!!

  Już po raz drugi Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim włączył się w projekt Szlachetna Paczka. To już XVI edycja, w której darczyńcy z całej Polski przygotowują dedykowaną pomoc dla potrzebujących.

  Chcielibyśmy gorąco podziękować wszystkim uczniom, rodzicom, pracownikom i przyjaciołom szkoły, którzy przyczynili się do powstania paczki dla samotnej, starszej Pani. Dzięki Wam udało nam się zebrać najpotrzebniejsze rzeczy niezbędne w życiu codziennym: żywność, artykuły chemiczne, koce, ręczniki, drobne upominiki i wiele wiele innych. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!!! 

  Jeden za wszystkich - Wszyscy za jednego! Do zobaczenia za rok!!! ;)

   

 • 13.12.2016

  W czwartek, 8.12.2016r., na holu Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim oraz w salach lekcyjnych nr 23 i 33 pojawiły się instalacje artystyczne, ciekawie wykonane przez uczniów klasy III a gim. w ramach działań interdyscyplinarnych.  Wszystkie z przesłaniem do odbiorcy. Instalacja pt. „Rak” zwracała uwagę na chorobę nowotworową, która dotyczyć może wszystkich narządów człowieka. Kolejna pt. ”W zamknięciu” pokazywała, że ludzie zamknięci, stłoczeni w czterech ścianach nie mają możliwości poznać świata, rozwinąć się czy przeżyć wiele nowych doświadczeń. Są jak motyle pozbawione barw. Natomiast trzecia instalacja pt. ”Poukładaj swoje życie” połączona była z happeningiem, przez co wzbudzała największe emocje. Dobitnie pokazała, jakie światy tworzy brak miłości i przyjaźni w życiu.

        Wszystkie dzieła przyjęte zostały przez społeczność uczniowską z wielkim zaciekawieniem, zainteresowaniem i często były powodem ożywionych dyskusji. Brawa dla Autorów. J

                          

                                                                                                           Jolanta Orzłowska

 • 12.12.2016

  Czy język niemiecki jest trudny i jak się uczyć, by stał się łatwy i przyjemny? Jak to właściwie jest? Tak naprawdę wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas samych, a dokładniej od naszego nastawienia. Nauka języków obcych to ważny, ale jednocześnie trudny przedmiot i aby go zaakceptować i mieć motywację do nauki, trzeba najpierw odkryć jego zalety.

  Uczniowie grupy językowej z klasy I a gimnazjum Zespole Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim  przekonali się, że nauka słówek nie jest wcale taka straszna, natomiast układanie i przekształcanie może stać się łatwym i przyjemnym zadaniem. To właśnie uczniowie, na jednej z lekcji, bezpośrednio zaangażowali się w planowanie, przygotowanie, a następnie przeprowadzenie lekcji języka niemieckiego. Korzyści były obustronne - zarówno dla uczniów postawionych w roli nauczyciela, jak i ich odbiorców. Metoda ta pozwoliła utrwalić posiadane wiadomości i umiejętności. Można zaobserwować, że uczniowie bardzo chętnie uczą się od rówieśników. Poważnie traktują kolegów - nauczycieli. Czekamy na kolejne językowe wyzwania.

  Małgorzata Strawa

 • Prezent od Rady Rodziców

  Rada Rodziców przy  Zespole Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim 6 grudnia, w porozumieniu z Świętym Mikołajem, za pośrednictwem Śnieżynki, podarowała wszystkim uczniom naszej szkoły drobny upominek w postaci czekolady i małego czekoladowego mikołaja.  W imieniu całej społeczności uczniowskiej serdecznie dziękujemy!! 

 • Szkolny express

  W imieniu redaktorów koła dziennikarskiego Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim zapraszam do lektury kolejnego grudniowego numeru naszej  gazetki „Szkolny express”.

                                                                           Jolanta Orzłowska

  yes SZKOLNY_EXPRESS.pdf

 • 08.12.2016

  Dnia 06.12.2016 roku klasa III b gimnazjum Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim zorganizowała mikołajkowy turniej gry w siatkę. Wszystkie klasy gimnazjalne wystawiły swoje drużyny. Zwycięską drużyną okazali się przedstawiciele klasy III a. Dla wszystkich uczestników zawodów Mikołaj zorganizował słodkie nagrody. Zabawa była super i  o to chodziło.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
  ul. Wojska Polskiego 34
  89-400 Sępólno Krajeńskie
 • 52 388 21 30

Galeria zdjęć