Nawigacja

 • 20.04.2017

  19 kwietnia 2017 roku uczennice i uczniowie  z dwóch  gimnazjalnych  klas trzecich A i B  Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. O poważnym traktowaniu tego wydarzenia w szkolnej karierze świadczyły nie tylko emocje, trema, ale też uroczysty strój młodzieży. Za dwa miesiące ten  rocznik przejdzie do historii szkoły, zostaną wspomnienia  i zdjęcia. 

                                                          Jolanta Orzłowska

 • 19.04.2017

  Uczeń klasy IV b Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim - Kacper Domek zdobył wyróżnienie w XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Najpiękniejsza palma wielkanocna”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 3 w Toruniu. W konkursie udział wzięli uczniowie z 72 szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego. Nadesłano 536 palm wielkanocnych. Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas 0-1, 2-3 i 4-6. Palma wykonana przez Kacpra (na zdjęciu nr 3 - druga od lewej, z główką zajączka) zyskała uznanie w oczach jurorów i została nagrodzona. To wielki sukces, gdyż konkurencja była ogromna. Zgodnie z regulaminem konkursu prace konkursowe przeszły na własność organizatora. W holu głównym SP nr 3 w Toruniu odbywał się kiermasz nadesłanych palm, który trwał od podsumowania konkursu aż do Niedzieli Palmowej. Pieniądze ze sprzedaży przekazane zostały na darmowe obiady dla potrzebujących dzieci oraz na potrzeby Rodzinnego Domu Dziecka państwa Rzewuskich w Toruniu. Na pewno palma, którą wykonał Kacper, uzyskała wysoką cenę. Wyróżnienie w konkursie "Najpiękniejsza palma wielkanocna" to kolejny sukces Kacpra. Jesienią 2016 roku w konkursie "Gmina Sępólno po rewitalizacji" praca Kacpra zajęła II miejsce.

  Gratulacje!

 • 11.04.2017

  Dnia 5 kwietnia 2017 r. w czytelni Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Przedstawiciele klas I – III szkoły podstawowej Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim zaprezentowali wiersze z literatury dziecięcej. Jury po wysłuchaniu recytowanych utworów wyłoniło laureatów konkursu. Zwycięzcami zostali: Marcelina Nowicka, Natalia Sobota, Nina Woźna, Zuzanna Artwik, Natalia Jamrozik i Marta Wojtania. Wyżej wymienieni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w powiatowych eliminacjach szkolnych zorganizowanych przez CKiS w Turnieju Słowa „Słowne inspiracje – artystyczne kreacje”.   

 • Sukces Natalki Jamrozik z klasy III a SP

  Natalia Jamrozik jest uczennicą klasy III a szkoły podstawowej Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim.  Może trudno w to uwierzyć, ale od zawsze pasjonowała ją …  piłka nożna. Na boisku piłkarskim czuje się jak „ryba w wodzie”  i niejeden  chłopak może jej pozazdrościć i na pewno zazdrości … umiejętności piłkarskich.  Natalka ma sukcesy na „swoim podwórku”. Przed kilkoma miesiącami zdobyła tytuł najlepszego strzelca. Warto nadmienić, że trenuje na sępoleńskiej „Krajna Arenie” pod opieką pana Sławomira Gołąbka. Natalce bardzo kibicują przede wszystkim jej rodzice oraz brat Antek.  Jakiś czas temu dziewczynka została zauważona przez trenera drużyn biorących udział w „Turnieju z Podwórka na Stadion” i reprezentuje drużynę w zmaganiach piłkarskich „O Puchar Tymbarku”. Trzeba tutaj dodać, że w skład tej drużyny wchodzą piłkarki z różnych miejscowości i w zasadzie spotykają się tylko podczas turniejów. Trudno więc zdobyć czyjeś zaufanie i nawiązać koleżeńskie relacje. Tym większa radość, że nasza Natalka odnalazła się w tej drużynie. Miło poinformować, że Natalia przed kilkoma dniami podczas rozgrywek w Świeciu została Najlepszym Zawodnikiem 17 Edycji Turnieju z Podwórka na Stadion O Puchar Tymbarku w kat. – U 10 Dziewcząt. Jej drużyna piłkarska zajęła 1. miejsce w tym turnieju i za cztery tygodnie przed naszą uczennicą i jej koleżankami z drużyny otworzą się bramy Stadionu Narodowego w Warszawie. Wszyscy gorąco trzymamy kciuki i kibicujemy z całych sił! Mamy nadzieję, że niejeden gol stanie się udziałem skromnej, ale bardzo utalentowanej i pracowitej dziewczynki z III a. Natalko! Życzymy Tobie wielu sukcesów! Powodzenia!

 • "Beim Arzt - u lekarza"

 • Zemsta 2017

 • „Szkolny Express”

  W imieniu koła dziennikarskiego Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim zapraszam do lektury  kolejnego, wielkanocnego, numeru szkolnej gazetki „Szkolny Express”, która znajduje się na platformie cyfrowej http://www.juniormedia.pl/ w zakładce junior gazety. 

  szkolny-express-11-podglad.pdf

   Jolanta Orzłowska

 • 03.04.2017

  W wiosennym turnieju piłki siatkowej „2+4” zorganizowanego przez Liceum Ogólnokształcące w Sępólnie Krajeńskim oraz Uczniowski Klub Sportowy Kaloskagatos. W rywalizacji brały udział cztery gimnazja z naszej gminy: Zespół Szkół nr 3 w Sępólnie Krajeński, Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim, Zespół Szkół w Wałdowie, Zespół Szkół w Lutowie oraz organizatorzy, czyli zespół Liceum Ogólnokształcącego. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Igor Kabat , Sudziński Filip, Śmigiel Dawid, Petsch Mateusz, Kloska Juliusz , Furmaga Piotr, Barabas Martyna, Figat Aleksandra, Werra Dominika zdobyła pierwsze miejsce.

  Gratulujemy!!

 • 31.03.2017

  30 marca w Zespole Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim po raz kolejny odbyła się nietypowa lekcja historii. W tym dniu gościliśmy Chorągiew Komturstwa Gniewskiego z prowadzącym panem Krzysztofem Góreckim. Zebrani w sali uczniowie mieli możliwość poznania wojów i rycerzy Polski średniowiecznej. Dzieci były nie tylko widzami, ale również aktorami podczas tego niecodziennego widowiska. Szczególnie atrakcyjne  dla uczestników było poznanie uzbrojenia średniowiecznych rycerzy, strzelanie z kuszy , a także wcielenie się w postać rycerza spod Grunwaldu. „Żywa lekcja historii” bardzo nam się podobała.

   

                                                                                                                       M. Spiczak Brzezińska

 • 31.03.2017

  29 marca do Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim zawitały „Jagódki” -   dzieci z Przedszkola nr 1 pod opieką pani Ani i pani Mileny. W progu szkoły gości przywitały uczennice klasy IIIa. Mali przyjaciele mieli okazję zobaczyć salę lekcyjną, w której za jakiś czas będą przebywali już niemal codziennie. Starsze koleżanki zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne grając na dzwonkach piosenkę „Domy wysokie”.  Za ten występ zostały nagrodzone brawami. Następnie pomagały młodszym koleżankom i kolegom ułożyć nazwy perkusyjnych instrumentów muzycznych z rozsypanek sylabowych. Dzieci odnajdywały odpowiednie ilustracje i instrumenty. Wspólnie wygrywały tematy rytmiczne. Wiele radości dostarczyła zabawa „Jestem muzykantem konszabelantem”. W trakcie spotkania zaserwowano owocową przekąskę, którą z przyjemnością pałaszowali  i goście, i gospodarze. Wspólne przebywanie dostarczyło wszystkim wielu ciekawych wrażeń.  

 • Szóstak mistrzynią w województwie.

  Uczennica klasy III a gimnazjum „Jedynki” – Wiktoria Szóstak – zdobyła I miejsce w kategorii juniorów do lat 17 w V Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Warcabach Stupolowych, które odbyły się w Bydgoszczy w dniu 19 marca 2017 roku. Grano przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego, na dystansie 7 rund z czasem 20 minut na zawodnika. Wiktoria poradziła sobie doskonale, czego efektem jest tytuł Mistrzyni.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

                                                     Jolanta Orzłowska

 • 29.03.2017

  Za zaangażowanie w realizację zadań z Mega Misji (programu edukacji cyfrowej organizowanego przez Fundację Orange) uczniowie uczęszczający do świetlicy dla klas 0 - III  Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim otrzymali tablet. Serdecznie gratulujemy  wszystkim dzieciom biorącym udział w programie i życzymy dalszych sukcesów  w  realizacji kolejnych misji.

  Maja Król

  Agata Wardyn

 • 20.03.2017

  Dnia 10 marca 2017r. odbyły się eliminacje do  Ogólnopolskiego Turnieju  Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” na szczeblu gminnym, który ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W pierwszej części trzeba było rozwiązać test pisemny. W drugim etapie uczestnicy otrzymali zestaw pytań, na które odpowiadali w formie pisemnej. Miło nam poinformować, że nasz kolega - Miłosz Latzke zajął  I miejsce w swojej grupie wiekowej i zakwalifikował się do konkursu  na szczeblu powiatowym. Miłosz - życzymy Ci powodzenia i trzymamy za Ciebie kciuki!

  Koleżanki i koledzy z klasy IVb

 • Prośba o głosowanie!!

  Klasa III a gimnazjum wzięła udział w konkursie Szwecja z klasą, w której do wygrania jest m. in. klasowa wycieczka do Szwecji ze Stena Line Polska. Prosimy o udostepnianie postu na portalu społecznościowym facebook -> link do strony (liczy się udostepnienie publiczne). 

  Dziesięć zespołów z największą liczbą udostępnień zakwalifikuje się do finału konkursu. Warto podkreslić, że w ubiegłym roku jedna z klas z naszej szkoły wygrała główną nagrodę i pojechała na wycieczkę do Szwecji, może i tym razem się uda. Zapraszamy do głosowania. :)

 • Szkolny Express

  W imieniu koła dziennikarskiego zapraszam do lektury  kolejnego numeru szkolnej gazetki „Szkolny Express”, która znajduje się na platformie cyfrowej http://www.juniormedia.pl/ w zakładce junior gazety.

  szkolny-express-10-podglad.pdf

   Jolanta Orzłowska

 • 02.03.2017

  28 lutego 2017 roku w sali Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie Krajeńskim rozpoczęła się pierwsza tura prezentacji projektów gimnazjalnych uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim. Zaprezentowały się cztery grupy. Projekt pt.: „Czego Polacy nie wiedzą o Anglikach” dostarczył wielu ciekawych informacji o życiu Brytyjczyków. Nie mogło zabraknąć także herbatki z mleczkiem. Z kolei druga grupa zainteresowała się najbliższą okolicą i przedstawiła interesujący projekt „Moja mała ojczyzna”. Dużym zaskoczeniem dla słuchaczy była informacja, że wieś Wysoka Krajeńska ma swój herb. Kolejna grupa chłopców przedstawiła nagrany przez siebie film pt.: „12 godzin z życia sportowca”. W związku z tym, że chłopcy są kibicami klubu piłkarskiego „Chojniczanka”, bohaterem ich filmu okazał się piłkarz tego zespołu pan Mikita. Ostatnia grupa odkryła tajemnice nazw ulic Sępólna Krajeńskiego związanych ze znamienitymi mieszkańcami naszego miasta jak np. ksiądz Emanuel Grudziński. Warto również wspomnieć, że nieco wcześniej ,bo 22 lutego 2017 roku grupa dziewcząt przedstawiła niezwykły pokaz pt.: „Chemia czarodziejka”. Pokaz odbył się przy okazji spotkania rodziców wraz z dziećmi 6- letnimi i dostarczył uczestnikom wielu wrażeń. Gratulujemy gimnazjalistom zaliczenia projektów.

 • 02.03.2017

  Dnia 17.02.2017r. w Zespole Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim odbył się międzyklasowy „Turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych” dla uczniów gimnazjum. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym do 25 punktów. Każda z klas walczyła do samego końca, ale zwycięską drużyną okazała się III a, pokonując w meczu finałowym, również bardzo dobrze grającą klasę II a. Z kolei trzecie miejsce zajęła I a. Całym zawodom towarzyszyła świetna atmosfera oraz niesamowite emocje. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom.

                                                                                                                     Nauczyciele wychowania fizycznego.

 • 27.02.2017

  Uczniowie uczęszczający do Małej Świetlicy (uczniowie klas I – III szkoły podstawowej) Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim wykonując kolejne zadania Mega Misji (program edukacji cyfrowej organizowany przez Fundację Orange) otrzymali nagrody. Wśród nich znajdują się różnorodne materiały do zajęć plastycznych, gra Wygibajtus, audiobooki oraz zestaw do eksperymentu: ,,Jak zrobić polimerowego robaka".  Gratulujemy uczestnikom zaangażowania oraz wytrwałości podczas wykonywania zadań.

  Maja Król

  Agata Wardyn

 • Tłusty czwartek

  27.02.2017

  Rada Rodziców przy Zespole Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim z okazji tłustego czwartku ufundowała słodki poczęstunek w postaci pączków dla uczniów naszej szkoły. W imieniu całej społeczności uczniowskiej serdecznie dziękujemy !

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
  ul. Wojska Polskiego 34
  89-400 Sępólno Krajeńskie
 • 52 388 21 30

Galeria zdjęć