Nawigacja

 • 23.05.2017

  Tradycyjnie w Zespole Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim odbyła się Majówka Rodzinna "Jedynka na 6". Dnia 20.05.2017r. do naszej szkoły przybyły tłumy mieszkańców naszego miasta i okolic. Teren naszej szkoły rozbrzmiewał muzyką, śmiechem i zabawą. Jak co roku nauczyciele, rodzicie oraz pozostali pracownicy naszej szkoły zadbali o różnorodne atrakcje, a to w dużej mierze dzięki uprzejmości ochotników i sponsorów. Nie zabrakło zabawy na dmuchanym zamku oraz trampoliny dla najmłodszych, a dla trochę starszych Shape Wellnes Club wystawił swoje trampoliny, zachęcając do aktywności fizycznej. Nowym punktem w naszym harmonogramie było przedstawienie Zaczarowanym pociągiem w świat baśni. W postacie wcielili się nauczyciele oraz rodzice. Mogliśmy zobaczyć czarownicę, babę jagę z Jasiem i Małgosią, Pszczółkę Maję, Krasnoludki, Kopciuszka i wiele innych bohaterów wspaniałych bajek.  Jedną z większych atrakcji imprezy był IV Krajeński Festiwal Sztuk Walki, jak co roku przyciągający tłumy widzów. Rozegrano turniej piłki siatkowej dla rodziców i uczniów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się również zorganizowane przez uczniów naszej szkoły "Mam Talent", w którym uczestnicy prezentowali swoje umiejętności. Nasz piknik uatrakcyjnili również: Państwowa Straż Pożarna, a także Ochotnicza Straż Pożarna, prezentując wozy strażackie oraz pokaz pierwszej pomocy. Komenda Powiatowej Policji znakowała rowery. Przy stoisku Centrum Medycznego SPAMED mierzono ciśnienie i sprawdzano poziom cukru. Tradycją staje się również udział szkół ponadgimnazjalnych z naszego miasta.

  Wszyscy uczestnicy mogli skosztować waty cukrowej i popcornu sponsorowanego przez Bank Spółdzielczy.             Zorganizowano także ognisko z kiełbaskami. Animator Orlika przy naszej szkole przygotował konkurs strzałów na bramkę. Rozdano nagrody przy okazji realizacji projektu „Żyj realnie a nie wirtualnie” ufundowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim. Swoje stoiska miały również: Nadleśnictwo Lutówko, Warsztaty Lego, Fundacja Psie Nadzieje. W kawiarence można było zakupić pyszne ciasta i babeczki. Zapraszamy do obejrzenia galerii z naszego pikniku.  

              Wszystkim, którzy byli z nami tego dnia bardzo dziękujemy i już dziś zapraszamy za rok!

             

  Serdecznie dziękujemy sponsorom i przyjaciołom szkoły:

   

  1. Animatorzy kompleksu boisk Orlik przy Zespole Szkól nr 1 w      Sępólnie Krajeńskim
  2. Bank Spółdzielczy w Więcborku
  3. Centrum Medyczne SPAMED
  4. Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim
  5. Drogerie „Jawa”
  6. Drukarnia "DANIEL" Państwo Wierzchuccy
  7. DUKO s.c. Dudek Tadeusz i Kozłowski Andrzej
  8. Frajda – warsztaty lego
  9. Fundacja Psie Nadzieje
  10. Gmina Sępólno Krajeńskie
  11. Komenda Powiatowa Policji w Sępólnie Krajeńskim
  12. Krajeński Park Krajobrazowy w Więcborku
  13. Krajeńskie Braterstwo Pięści
  14. Leman s.c
  15. Liceum Ogólnokształcące w Sępólnie Krajeńskim
  16.  „Mastel”- Bogdan Masiak
  17. Meble biurowe MDD
  18. Nadleśnictwo Lutówko
  19. Ochotnicza Straż Pożarna
  20. Ośrodek Pomocy Społecznej
  21. Pani Alina Młodzik
  22. Pan Mateusz Piotrowski
  23. Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Sępólnie Krajeńskim
  24. Pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie      Krajeńskim
  25. Rada Rodziców i rodzice przy Zespole Szkół nr 1 w Sępólnie        Krajeńskim
  26. Salon fryzjerski – Milena Malczewska
  27. Samorząd Mieszkańców nr 1
  28. Samorząd Uczniowski
  29. SHAPE Wellness Club Jolanta Lica
  30. Spółdzielnia Rolników Indywidualnych "ROLNIK"
  31. Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim 
  32. Stowarzyszenie „Bliżej Szkoły”
  33. Stowarzyszenie „Mały Piłkarz”
  34. „U Piotra” Materiały budowalne elektryczne usługi Piotr Hochel
  35. Urszula Bruska Sklep Drogeryjny
  36. Włodzimierz Blechacz
  37. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sępólnie Krajeńskim.
 • Fundacja Dobra Sieć serwis MojeStypendium.pl

  Informacja prasowa, 23 maja 2017 r.

  Początek sezonu stypendialnego

  Rozpoczyna się „sezon na stypendia” – okres, w którym trwają nabory znacznej części polskich i zagranicznych programów stypendialnych. W związku z tym prezentujemy Państwu największy ogólnopolski serwis o stypendiach i konkursach - www.mojestypendium.pl.

  Serwis skierowany jest przede wszystkim do uczniów i studentów poszukujących możliwości finansowania swojego rozwoju naukowego oraz do doktorantów, naukowców, artystów i sportowców. Odwiedzający znajdą w zasobach serwisu nie tylko bazę stypendiów i konkursów. Portal jest również źródłem wiedzy o regulacjach prawnych dotyczących pomocy finansowej dla uczniów i studentów, aktualnych informacji na temat projektowanych zmian oraz o badaniach dotyczących rynku stypendiów w Polsce. Posiada także aktualną bazę organizatorów programów stypendialnych.

  W ciągu kilku lat serwis był intensywnie rozwijany i obecnie jest jedynym tak bogatym internetowym źródłem wiedzy o tej tematyce. Bazy www.mojestypendium.pl zawierają ponad 8300 stale aktualizowanych informacji dotyczących szerokiej gamy form wsparcia oferowanego przez stowarzyszenia, fundacje, samorządy, firmy, oraz szkoły wyższe.

  Serwis mojestypendium.pl ma również przyjemność zaprezentować dwa spoty promujące możliwości rozwoju. Co może być wsparciem na drodze rozwoju? Przekonaj się: www.youtube.com/watch?v=_ZIwxtnUIMc! Przepis na sukces jest prosty: www.youtube.com/watch?v=POQ63Jjny-k.

  W bazie znaleźć można stypendia, konkursy i staże, które pomogą Ci się rozwijać. Wejdź na mojestypendium.pl i poszukaj stypendium dla siebie. W znalezieniu odpowiedniej oferty pomoże Ci tutorial „Jak znaleźć stypendium?”: www.youtube.com/watch?v=oX7KqOS4Rtw.

  Serwis prowadzony jest w ramach programu Fundacji Dobra Sieć. Partnerem serwisu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

  ***

  Fundacja Dobra Sieć została założona w maju 2009 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Początki FDS to dwa zasadnicze programy: Moje Stypendium i E-wolontariat, które z czasem zaowocowały powstaniem wielu innych działań. Najważniejszym naszym celem jest rozwój wiedzy o stypendiach i e-wolontariacie oraz promocja nowych technologii jako narzędzia wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowania społecznego w Polsce.

  Kontakt:

  Fundacja Dobra Sieć

  ul. Marszałkowska 20/22 lok 41

  00-590 Warszawa

  tel. +48 22 825 70 22

  serwis@mojestypendium.org

 • 23.05.2017

  18 maja 2017 roku 16 uczniów  z klas  I – III SP wzięło udział w szkolnym konkursie „Mistrz Pięknego Czytania”. Jury w składzie: pani E. Neumann, M. Potracka, A. Wardyn wysłuchało różnych fragmentów literatury dziecięcej, przygotowanych do czytania przez małych uczestników. Wybranie najlepszych nie było łatwym zadaniem. Naszą szkołę w kolejnym etapie konkursu reprezentować będą:

  Adoniasz Tobolski – klasa I a

  Agata Binder – klasa II c

  Klaudia Mierzyńska – klasa III a

  II etap konkursu odbędzie się 26 maja 2017 roku o godz.10:00 w Bibliotece Publicznej.

  Zwycięzcom życzymy powodzenia.

 • 22.05.2017

  W czwartek 18 maja br. w Kamieniu Krajeńskim odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej dla uczniów klas IV - VI SP. Zespół Szkół nr 1, w kategorii - piosenka niemiecka reprezentowało troje uczniów: Katarzyna Bodzińska z klasy Vb i duet w składzie: Klara Lemańska i Miłosz Latzke z klasy IVb. Profesjonalne wykonanie utworów zostało docenione przez Jury konkursu: Kasia zajęła miejsce I, a Klara i Miłosz - II. To wielki sukces naszych utalentowanych poliglotów!  

  Gratulacje!

 • Mistrzowie Pięknego Czytania z Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim

  Dnia 15.05.1017 roku w szkolnej bibliotece odbył się konkurs, który wyłonił Mistrzów Pięknego Czytania z Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim. Uczestnicy przygotowali fragmenty tekstów, czas prezentacji nie mógł być dłuższy niż 3 minuty. Ocenie podlegała: poprawna dykcja, tempo, odpowiednia intonacja oraz interpretacja tekstu.  Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe.

  Mistrzami Pięknego Czytania zostali:

  szkoła podstawowa                                                   

  I miejsce Karolina Taff kl. VI b

  II  miejsce Katarzyna Bodzińska kl. V b

  III miejsce Wojciech Zenel kl. IV a

  gimnazjum

  I miejsce Antonina Scheffler kl. III b

  II miejsce Karolina Kotuniak kl. III b

  III miejsce Igor Siekierka kl. I a .

  Wyróżnienie otrzymała Kornelia Pulchna z kl. III b gimnazjum

  Zwycięzcy będą reprezentować szkołę w konkursie ,,Mistrz Pięknego Czytania” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim.

                                                                                                                     Organizator konkursu

 • Majówka rodzinna "Jedynka na szóstkę"

 • 19.05.2017

  17 maja odbył się VI Powiatowy Konkurs Piosenki Niemieckiej i Angielskiej dla uczniów gimnazjum. Organizatorem konkursu było Publiczne Gimnazjum w Kamieniu Krajeńskim. Głównym celem tego przedsięwzięcia było motywowanie młodzieży do nauki języków obcych oraz promocja sztuki wokalnej jako środka wyrazu artystycznego. Tegoroczny konkurs okazał się bardzo szczęśliwy dla uczennicy klasy III b gimnazjum Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim, Kornelii Pulchnej. Znakomicie dobrany repertuar i świetne wykonanie utworu pt. „Wie schön du bist” Sarah Connor, zapewniły naszej solistce I miejsce. Gratuluję sukcesu, który jest, niewątpliwie, odzwierciedleniem wytężonej pracy.

                                                                                                            Małgorzata Strawa

 • Zbiórka pieniędzy - pomoc dla pogorzelców

  Bardzo prosimy mieszkańców Gminy Sępólno Krajeńskie i wszystkich ludzi dobrej woli o włączenie się do akcji mającej na celu zgromadzenie funduszy na remont budynku mieszkalnego w Sikorzu. 

 • 16.05.2017

  W Kwidzynie rozegrany został III Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny żaków w tenisie stołowym. Kolejny raz na arenie ogólnopolskiej fantastycznie spisała się uczennica klasy IV b Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim - Klara Lemańska, która powtórzyła wynik z pierwszego turnieju i stanęła na najniższym stopniu podium. Dotarcie do strefy medalowej jest dla sportowca zawsze wielkim sukcesem. Gratulujemy! Teraz przed Klarą Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Krakowie.

  Trzymamy kciuki!

 • 15.05.2017

  Nasi dzieli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim przeszli kolejną Mega Misję (zadania w ramach programu edukacji cyfrowej organizowanego przez Fundacje Orange), a mianowicie pomogli Kubie i Julce w naprawieniu szkód wyrządzonych przez Psotnika. Za zaangażowanie włożone w realizację poszczególnych zadań uczestnicy zostali nagrodzeni książkami oraz grami stolikowymi. Serdecznie gratulujemy!

                                        Agata  Wardyn

                                                                                                                 Maja Król

 • Szkolny Express

  W imieniu  uczestników  kółka dziennikarskiego zapraszam do lektury majowego numeru szkolnej gazetki „Szkolny Express”, który można znaleźć na platformie www.juniormedia.pl w zakładce junior gazety.

  yesszkolny-express-12-podglad.pdf

                                        J.Orzłowska

 • 28.04.2017

  25 kwietnia uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej z Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim odbyli niezapomnianą podróż do Torunia. Miasto Kopernika powitało wycieczkowiczów pogodną aurą. Najpierw dzieci udały się do Centrum Nowoczesności. W „Młynie Wiedzy” oglądały przeróżne wystawy nawiązujące do zagadnień przyrodniczych, mechanicznych i modowych. Mali konstruktorzy mogli wykonać z wielkich piankowych  klocków model samochodu czy budowli według własnego pomysłu. Dziewczynki zainteresowały się dziedziną związaną ze światem mody i czuły się jak wielcy projektanci układając kupon tkaniny na modelu. Wszyscy znakomicie bawili się modyfikując koryto rzeki i budując na rzece tamy. Swoje tajemnice odkrył przed dziećmi kopiec kreta. Ciekawostki  zdradziła też wiewiórcza dziupla. Można było przybliżyć sobie zagadnienia związane z podróżami kosmicznymi czy budową ciała ludzkiego.  Po tych niezwykłych atrakcjach dzieci udały się na spotkanie z przewodnikiem – panem Marcinem. Dzięki niemu poznały historię Torunia i obejrzały najważniejsze zabytki tego miasta. Była okazja przywitać się z osiołkiem, pogłaskać żaby, przyjrzeć się ruinom dawnego zamku oraz stanąć pod Krzywą Wieżą. Uczniowie zobaczyli także symbol Torunia – pomnik Mikołaja Kopernika. Po tych wszystkich atrakcjach wycieczkowicze udali się na posiłek, a następnie zakupili pamiątki. Pełni wspaniałych wrażeń, choć zmęczeni wrócili do Sępólna.

 • 25.04.2017

  Dzieci uczęszczające do świetlicy dla klas 0 – III Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim od września wkładają wiele wysiłku w realizację programu Mega Misja organizowanego przez Fundację Orange, za co zostały kolejny raz nagrodzone. Uczniowie otrzymali zestaw do zajęć plastycznych. Serdecznie gratulujemy!

  Maja Król

  Agata Wardyn

 • 25.04.2017

  W poniedziałek 24 kwietnia br. w Kołaczkowie odbył się Finał Wojewódzki XI Memoriału im. Andrzeja Grubby Szkół Podstawowych. W gronie 14 najlepszych drużyn województwa kujawsko-pomorskiego wystąpiła ekipa Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim. Po emocjonującym turnieju nasza drużyna grająca w składzie Klara Lemańska, Kacper Domek i Antoni Janikowski zajęła IV miejsce. Najlepszą zawodniczką turnieju wśród dziewcząt została Klara Lemańska.

  Gratulujemy!

 • 20.04.2017

  19 kwietnia 2017 roku uczennice i uczniowie  z dwóch  gimnazjalnych  klas trzecich A i B  Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. O poważnym traktowaniu tego wydarzenia w szkolnej karierze świadczyły nie tylko emocje, trema, ale też uroczysty strój młodzieży. Za dwa miesiące ten  rocznik przejdzie do historii szkoły, zostaną wspomnienia  i zdjęcia. 

                                                          Jolanta Orzłowska

 • 19.04.2017

  Uczeń klasy IV b Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim - Kacper Domek zdobył wyróżnienie w XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Najpiękniejsza palma wielkanocna”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 3 w Toruniu. W konkursie udział wzięli uczniowie z 72 szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego. Nadesłano 536 palm wielkanocnych. Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas 0-1, 2-3 i 4-6. Palma wykonana przez Kacpra (na zdjęciu nr 3 - druga od lewej, z główką zajączka) zyskała uznanie w oczach jurorów i została nagrodzona. To wielki sukces, gdyż konkurencja była ogromna. Zgodnie z regulaminem konkursu prace konkursowe przeszły na własność organizatora. W holu głównym SP nr 3 w Toruniu odbywał się kiermasz nadesłanych palm, który trwał od podsumowania konkursu aż do Niedzieli Palmowej. Pieniądze ze sprzedaży przekazane zostały na darmowe obiady dla potrzebujących dzieci oraz na potrzeby Rodzinnego Domu Dziecka państwa Rzewuskich w Toruniu. Na pewno palma, którą wykonał Kacper, uzyskała wysoką cenę. Wyróżnienie w konkursie "Najpiękniejsza palma wielkanocna" to kolejny sukces Kacpra. Jesienią 2016 roku w konkursie "Gmina Sępólno po rewitalizacji" praca Kacpra zajęła II miejsce.

  Gratulacje!

 • 11.04.2017

  Dnia 5 kwietnia 2017 r. w czytelni Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Przedstawiciele klas I – III szkoły podstawowej Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim zaprezentowali wiersze z literatury dziecięcej. Jury po wysłuchaniu recytowanych utworów wyłoniło laureatów konkursu. Zwycięzcami zostali: Marcelina Nowicka, Natalia Sobota, Nina Woźna, Zuzanna Artwik, Natalia Jamrozik i Marta Wojtania. Wyżej wymienieni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w powiatowych eliminacjach szkolnych zorganizowanych przez CKiS w Turnieju Słowa „Słowne inspiracje – artystyczne kreacje”.   

 • Sukces Natalki Jamrozik z klasy III a SP

  Natalia Jamrozik jest uczennicą klasy III a szkoły podstawowej Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim.  Może trudno w to uwierzyć, ale od zawsze pasjonowała ją …  piłka nożna. Na boisku piłkarskim czuje się jak „ryba w wodzie”  i niejeden  chłopak może jej pozazdrościć i na pewno zazdrości … umiejętności piłkarskich.  Natalka ma sukcesy na „swoim podwórku”. Przed kilkoma miesiącami zdobyła tytuł najlepszego strzelca. Warto nadmienić, że trenuje na sępoleńskiej „Krajna Arenie” pod opieką pana Sławomira Gołąbka. Natalce bardzo kibicują przede wszystkim jej rodzice oraz brat Antek.  Jakiś czas temu dziewczynka została zauważona przez trenera drużyn biorących udział w „Turnieju z Podwórka na Stadion” i reprezentuje drużynę w zmaganiach piłkarskich „O Puchar Tymbarku”. Trzeba tutaj dodać, że w skład tej drużyny wchodzą piłkarki z różnych miejscowości i w zasadzie spotykają się tylko podczas turniejów. Trudno więc zdobyć czyjeś zaufanie i nawiązać koleżeńskie relacje. Tym większa radość, że nasza Natalka odnalazła się w tej drużynie. Miło poinformować, że Natalia przed kilkoma dniami podczas rozgrywek w Świeciu została Najlepszym Zawodnikiem 17 Edycji Turnieju z Podwórka na Stadion O Puchar Tymbarku w kat. – U 10 Dziewcząt. Jej drużyna piłkarska zajęła 1. miejsce w tym turnieju i za cztery tygodnie przed naszą uczennicą i jej koleżankami z drużyny otworzą się bramy Stadionu Narodowego w Warszawie. Wszyscy gorąco trzymamy kciuki i kibicujemy z całych sił! Mamy nadzieję, że niejeden gol stanie się udziałem skromnej, ale bardzo utalentowanej i pracowitej dziewczynki z III a. Natalko! Życzymy Tobie wielu sukcesów! Powodzenia!

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
  ul. Wojska Polskiego 34
  89-400 Sępólno Krajeńskie
 • 52 388 21 30

Galeria zdjęć