Nawigacja

 • Zamiast kwiatka... DZIĘKUJEMY

  Zamiast kwiatka... DZIĘKUJEMY

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, rodzicom, nauczycielom za wszystkie podarowane do puszki przysłowiowe kwiatki!! W tym roku do puszek zbieraliśmy na Błażejka Lewandowskiego, który choruje na pęcherzowe oddzielenie naskórka - udało nam się zebrać 2243 złotych, które po komisyjnym przeliczeniu wpłaciliśmy na konto Stowarzyszenia Dorośli-Dzieciom, które jest przeznaczone dla Błażejka. "Pomagając innym pomagasz i sobie". Jeszcze raz wszystkim gorąco dziękujemy za okazaną pomoc.

 • Hubert Sercow najlepszy w Polsce i drugi w Europie
  03.07.2018

  Uczeń klasy IV Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim Hubert Sercow uzyskał pierwsze miejsce w Finałach Ogólnopolskich Czwartków LA, które odbyły się w dniach 15-17 czerwca w Łodzi. Z wynikiem 8,37 w biegu na 60 metrów zostawił konkurencję daleko w tyle. Kolejnym krokiem był udział w XIII Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym. W zawodach udział wzięło 6 państw: Słowacja, Litwa, Estonia, Polska, Węgry i Łotwa. Start Huberta należy zaliczyć do bardzo udanych - zajął 2 miejsce z wynikiem 8,30s. Wielkim sukcesem tego młodego sportowca był z pewnością sam udział w zawodach tej rangi, a zajęte wysokie drugie miejsce potwierdziło tylko Jego wielki talent sportowy. 

   

 • Zakończenie roku szkolnego VII SP i Gimnazjum
  22.06.2018

  Dnia 22.06.2018 r. w Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 klas VII SP oraz II i III Gimnazjum. 

 • Zakończenie roku szkolnego
  22.06.2018

  Dnia 22.06.2018 r. na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 klas I-VI SP. 

 • Zakończenie roku szkolnego w oddziałach przedszkolnych
  22.06.2018

  Dnia 21.06.2018 r. w Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie Krajeńskim odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim. 

 • Rodzinny rajd rowerowy Vb
  22.06.2018

  Słoneczne sobotnie popołudnie 16 czerwca 2018 roku na długo zostanie w naszej pamięci. Tego dnia odbył się rodzinny rajd rowerowy zorganizowany przez klasową Radę Rodziców, przy współudziale Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Oprócz przejazdu zaplanowaną trasą i ogniska w Leśnictwie Dąbie, przygotowane zostały dla nas zabawy i konkursy z nagrodami. Ciekawym elementem naszej  wyprawy była wycieczka przyrodnicza, podczas której panowie: Mirosław Łebek i Krzysztof Wojtkowiak z KPK, z wielką pasją opowiedzieli nam o lesie i jego mieszkańcach. Ważnym punktem programu były zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, przeprowadzone przez strażaków ochotników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim. Bardzo dziękujemy p. Lucynie Tarnowskiej - Latzke, p. Mieczysławowi Latzke, p. Marianowi Papierowskiemu oraz Policjantom z Komendy Powiatowej za wsparcie działań na rzecz sprawnego przebiegu naszego rajdu. Szczególne podziękowania kierujemy do Nadleśnictwa Runowo oraz p. Zenona Łuczyńskiego - leśniczego z Leśnictwa Dąbie.

  Uczestnicy rajdu i wychowawca klasy Vb

 • Ratujemy i uczymy ratować
  22.06.2018

  Na środę 20 czerwca zaprosiliśmy do naszej klasy strażaków ochotników z Ochotniczej  Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim. Druhowie, w ramach ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować", pokazali nam, jak powinno udzielać się pierwszej pomocy. Każdy z nas miał okazję przećwiczyć tego typu działanie. Nie jest to wcale takie trudne. Dziękujemy mamie naszego kolegi, p. Lucynie Tarnowskiej - Latzke oraz druhowi Radosławowi Suchomskiemu za poświęcony nam czas.  Życie jest bezcenne. Każdy z nas powinien o tym pamiętać, a w razie potrzeby,  umieć udzielić pierwszej pomocy.

  Uczniowie klasy Vb

 • SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1

  SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1

  Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas gimnazjalnych odbył się 22 maja 2018 r. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy II i III.  Szkolny Konkurs Matematyczny dla szkoły podstawowej odbył się w dwóch terminach: 21 maja 2018 r. oraz 6 czerwca 2018 r. Uczniowie rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych odpowiadającym poziomom klas; IV, V, VI i VII. Każdy uczeń rozwiązywał test, a następnie arkusz z zadaniami otwartymi. Zadania zawierały treści i umiejętności ujęte w podstawie programowej, jednak zdarzały się zadania wymagające zastosowania w/w treści w sytuacjach nietypowych.

  Wyniki uczniów:

     Klasy II gimnazjum                                 Klasy III gimnazjum

  1. Bartczak Agata                             I.      Chmarzyński Denis
  2. Siekierka Igor                               II.    Bruski Jakub, Niemczyk Ada
  3. Lemański Stanisław                       

  Klasy IV szkoły podstawowej                                  Klasy V szkoły podstawowej

  I.  Siedlecka Kinga                                                    I. Fenske Sandra

  II. Wnuk Lipiński Konrad                                        II. Lemańska Klara

  III. Wardyn Jakub                                                    III. Kozłowski Kosma, Zalewski Igor

  Klasy VI szkoły podstawowej                                         Klasy VII szkoły podstawowej

     I. Szczepanowski Jakub                                                 I. Janusz Nikola

     II. Stormowska Amelia                                                  II. Wierzchucka Rozalia

     III. Steciuk Aleksandra                                                  III. Sokulska Maja

  Dzięki dotacji z funduszu Rady Rodziców, wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a laureatom wręczono nagrody.  Dziękujemy Radzie Rodziców, a wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesu.

 • Orlik

  Orlik

  Informujemy, że dnia 22.06.2018r. (piątek) Orlik przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim będzie nieczynny!!!

  Dnia 23.06.2018r. (sobota) Orlik czynny w godzinach 17:00 - 19:00.  

 • Wycieczka na Kaszuby
  21.06.2018

  Czerwiec to czas wycieczek. Również my, uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim wyjechaliśmy w tym czasie na wycieczkę. Tym razem naszym celem były Kaszuby. Najpierw zwiedziliśmy dworek Wybickich w Będominie, w którym obecnie znajduje się Muzeum Hymnu Narodowego. Pani przewodnik oprowadzając nas po pięknych pomieszczeniach dworu, opowiedziała nam historię życia Józefa Wybickiego, wielkiego polskiego patrioty, a zarazem autora tekstu naszego hymnu. Następnie udaliśmy się pod Wieżycę. Wejście na wieżę widokową, która znajduje się na najwyższym na Pomorzu wzniesieniu, było dla nas niesamowitym przeżyciem. Ostatnim celem naszego wyjazdu był Szymbark, a właściwie Centrum Edukacji i Promocji Regionu Kaszub. Wielkie wrażenie zrobiły na nas: najdłuższa deska, bunkry Gryfa Pomorskiego, największe na świecie pianino, dom Sybiraków. Wielu niezapomnianych przeżyć dostarczył nam słynny dom do góry nogami. Było naprawdę świetnie!                             Klasa Va i Vb

 • Wrocław - miasto krasnali
  21.06.2018

  W dniach 6 – 8  czerwca 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim przebywali na wycieczce we Wrocławiu. Pierwszego dnia zwiedzania spacerowaliśmy po mieście, gdzie przewodnik przekazał nam wiele ciekawych informacji. Następnie udaliśmy się na rejs statkiem po Odrze, podczas którego mogliśmy podziwiać piękne widoki. Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od wizyty w zoo i Afrykarium, które  na długo pozostanie w naszej pamięci. Potem udaliśmy się do Hydropolis, tam wzbogacaliśmy swoją wiedzę o wodzie. Wieczorem wjechaliśmy na punk widokowy, z którego  mieliśmy piękny widok na Wrocław. Trzeciego dnia odwiedziliśmy Ogrody Japońskie przy Hali Stulecia. Tam również uczestniczyliśmy w pokazie grających fontann. Zwiedzanie zakończyliśmy wizytą w Kolejkowie, gdzie znajdowało się miniaturowe miasteczko z jeżdżącymi pociągami. Oprócz tego przez cały czas wycieczki trwał konkurs, który ogłosił przewodnik naszej grupy. Trzeba było sfotografować jak największą liczbę krasnali. We Wrocławiu znajduje się ich około 400. Uczennica, która wygrała zrobiła 84 zdjęcia. Poza tym w drodze powrotnej odbył się quiz o Wrocławiu. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Sępólna.

                                                                                     Organizatorzy i uczestnicy wycieczki.

 • Gminne Konkursy dla przedszkolaków
  20.06.2018

  Gminne Konkursy Plastyczne dla przedszkolaków.

  Odziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim były organizatorami dwóch Gminnych Konkursów Plastycznych.

  Pierwszy konkurs zatytułowany ,,W świecie Kubusia Puchatka” skierowany był do dzieci 3 i 4 letnich uczęszczających do przedszkola na terenie gminy Sępólno Krajeńskie. 

  Celem konkursu było:

  - rozwijanie u dzieci zainteresowania literaturą dziecięcą;

  - rozwijanie umiejętności artystycznych wśród dzieci, kształtowanie wrażliwości i poczucia estetyki;

  - wzbogacanie warsztatu plastycznego, rozwijanie wyobraźni plastycznej;

  - prezentacja twórczości dziecięcej, promocja umiejętności i talentów.

  Wpłynęło 20 pięknych prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi.

  W tej kategorii wiekowej zwycięzcami zostali:

  • I miejsce Gaja Bettin  Gminne Przedszkole nr 2 ,,Bajka” w Sępólnie Krajeńskim
  • II miejsce Kajetan Kowalski Szkoła Podstawowa nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
  • III miejsce Nina Leda Szkoła Podstawowa nr 3 w Sępólnie Krajeńskim
  • wyróżnienie Michał Czapiewski Szkoła Podstawowa nr 3 w Sępólnie Krajeńskim
  • wyróżnienie Zuzanna Weyna Szkoła Podstawowa nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
  • wyróżnienie Paweł Theus Szkoła Podstawowa nr 1 w Sępólnie Krajeńskim

  W drugim konkursie zatytułowanym ,,Jestem Polką i Polakiem”, który przeznaczony był dla dzieci 5 i 6 letnich wzięło udział 26 przedszkolaków. Celem konkursu było:

  - rozwijanie uczuć patriotycznych u dzieci,

  - rozwijanie umiejętności artystycznych, kształtowanie wrażliwości i poczucia estetyki;

  - wzbogacanie warsztatu plastycznego, rozwijanie wyobraźni plastycznej,

  - promocja umiejętności i talentów.

  Jury w tej kategorii wiekowej przyznało następujące nagrody:

  • I miejsce Oliwia Bonk Szkoła Podstawowa Wałdowo
  • II miejsce Agata Sampławska oraz Blanka Minor Gminne Przedszkole nr 2 ,,Bajka”
   w Sępólnie Krajeńskim
  • III miejsce Bartek Spiczak Brzeziński Szkoła Podstawowa nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
  • wyróżnienie Kosma Bettin Gminne Przedszkole nr 2 ,,Bajka” w Sępólnie Krajeńskim
  • wyróżnienie Wiktoria Tulula Gminne Przedszkole nr 2 ,,Bajka” w Sępólnie Krajeńskim
  • wyróżnienie Tomasz Buława Gminne Przedszkole nr 2 ,,Bajka” w Sępólnie Krajeńskim
  • wyróżnienie Hanna Spiczak Brzezińska Szkoła Podstawowa nr 1 w Sępólnie Krajeńskim

  W imieniu dzieci biorących udział w konkursach dziękujemy za nagrody, które zostały ufundowane przez Zakład Obsługi Oświaty Samorządowej w Sępólnie Krajeńskim i uroczyście wręczone laureatom w dniu 18.06.2018r.

   

   

 • Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej

  Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej

  W Kamieniu Krajeńskim odbył się VII Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej, w którym sukces odniosły uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim. W kategorii klas IV - VI, Kasia Bodzińska z klasy VI b zaśpiewała piosenkę w języku angielskim i zdobyła I miejsce. Miejsce III w tej samej kategorii zajął duet: Sandra Fenske z klasy Vb i Kasia Bodzińska. Dziewczyny zaśpiewały piosenkę w języku niemieckim. W kategorii klas VII i gimnazjalnych wyróżnienie otrzymała Daria Przybyłka z klasy IIIa, która zaprezentowała piosenkę w języku angielskim. Gratulujemy!

 • Zakończenie roku szkolnego

  Zakończenie roku szkolnego

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się

  22 czewca 2018r. 

  ---> dla klas I-VI  o godz. 8:00 na Orliku
  przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeński

  ---> dla klas VII szkoły podstawowej oraz
   II - III gimnazjum o godz. 11:00
  w Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim

 • Zamiast kwiatka….

  Zamiast kwiatka….

  mimo że kwiatki darowane od serca są dla nas, nauczycieli, wielką przyjemnością, wzorem ubiegłych lat prosimy, aby pieniążki, które miały być przeznaczone na kwiatki, trafiły do puszek….

  W tym roku zbieramy na wsparcie Błażejka Lewandowskiego, który choruje na pęcherzowe oddzielanie naskórka.
  Roczny Błażej od urodzenia zmaga się z problemami związanymi z chorobą skóry. Więcej informacji można znaleźć na facebook`u, na profilu „pomoc dla Błażejka Lewandowskiego”.

  Od 18.06.2018r. do 22.06.2018r. puszki będą w sekretariacie szkoły.

  22.06.2018r. puszki będą również na uroczystościach zakończenia roku szkolnego.

 • Szkolna Olimpiada Sportowa

  Szkolna Olimpiada Sportowa

 • Wycieczka do oczyszczalni ścieków
  12.06.2018

  Dnia 5 czerwca uczniowie klasy III c Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim w ramach edukacji ekologicznej oraz z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska udali się na wycieczkę do oczyszczalni ścieków w Sępólnie Krajeńskim. Pani Joanna Legan zapoznała uzniów ze źródłami zanieczyszczeń wód oraz schematem działania oczyszczalni. Mogli zobaczyć jak wygląda proces technologiczny przeróbki ścieków oraz zapoznać się z pełną automatyzacją i systemem sterowania urządzeniami do oczyszczania. Wycieczka była niezwykle interesująca i dostarczyła uczniom wiele wrażeń oraz wiadomości na temat pracy oczyszczalni.

 • Olimpiada Szkolna w ramach Szkolnej Akademii Nauk
  11.06.2018

  Dnia 29 maja 2018r. odbyła się Szkolna Olimpiada Sportowa Szkoły Podstawowej nr 1 na  stadionie miejskim. O godzinie 10.00 Olimpiada rozpoczęła się barwnym przemarszem dookoła stadionu. Każda klasa przygotowała flagę swojego państwa. Prowadziły szkolne cheerleaderki, a za nimi klasa IA – Niemcy, IB – Francja, IIA – Polska, IIIA – Włochy, IIIB – Czechy, IIIC – Portugalia, IVA - Węgry, IVB – Grecja, VA – Ukraina, VB – Bułgaria, VIA – Rosja, VIB – Holandia, VIIA – Wielka Brytania, VIIB Hiszpania, IIA Gim – Norwegia, IIB Gim – Finlandia, IIIA Gim – Szwajcaria, IIIB Gim - Austria . Następnie zatrzymaliśmy się naprzeciwko trybuny głównej, gdzie uczennica kl. III A Gim Julia Grzeca odczytała fragmenty ,,Ody do Sportu”. W dalszej części przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Stanisław Lemański poprowadził bieg ze zniczem olimpijskim, a za nim z flagą olimpijską podążali uczniowie klasy IIIA Gim: Ada Niemczyk, Ida Zalewska, Dominika Werra, Daria Przybyłka, Norbert Kosiur, Krzysztof Klunder. Wszyscy uczniowie obserwowali bieg zakończony zapaleniem znicza. Otwarcia Igrzysk dokonała dyrektor szkoły pani Katarzyna Kolasa. Po zejściu z bieżni uczniowie przygotowywali się do poszczególnych konkurencji lekkoatletycznych, a czas oczekiwania na pierwszy start wypełniły dwie uczennice: Katarzyna Bodzińska i Nikola Janusz, które  zaśpiewały  wybrane przez siebie piosenki, a szkolne cheerleaderki zaprezentowały Zumbę. Spikerem Olimpiady była pani Joanna Zalewska, sędziami nauczyciele wychowania fizycznego i studenci AWF. Dekoracji medalowej dokonywała pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 – pani Katarzyna Kolasa, z-ca dyrektora pani Anna Łytkowska , pedagog – pani Renata Pożywio   i Gminny Koordynator Sportu -  pan Tadeusz Telicki. Wszystkim uczniom gratulujemy świetnych wyników, a nauczycielom, studentom, pani pielęgniarce i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację dziękujemy za pomoc.

  Wyniki_Szkolnej_Olimpiady_Sportowej_Szkoly_Podstawowej_nr1w_Sepolnie_Kr.pdf

  Nauczyciele wychowania fizycznego

 • W imieniu kółka dziennikarskiego Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim zapraszam do lektury przedwakacyjnego numeru  gazetki „Szkolny express”.  Można ją znaleźć na stronie WWW.junuiormedia.pl w zakładce  JUNIOR GAZETY albo poniżej w załączonym  PDF.                                 

  yes szkolny-express-24-podglad.pdf    Jolanta Orzłowska

   

 • Majówka - gra miejska
  05.06.2018

  Dnia 26 maja 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim odbyła się majówka… W tym roku postanowiliśmy zorganizować dla uczniów naszej szkoły grę miejską. Uczniowie podzieleni zostali na 4 grupy wiekowe: I kategoria - zerówki oraz klasy I i II SP, II kategoria - klasy III i IV, III kategoria - klasy V oraz VI, a także IV kategoria – klasy VII i klasy gimnazjalne. W zależności od kategorii wiekowych wyznaczone były różne trasy m.in. teren szkoły, Os. Jana Pawła II oraz całe miasto dla najstarszej grupy. Zadania wymagały od dzieci wiedzy, sprytu i dobrej kondycji fizycznej J. Na uczniów czekały także zagadki patriotyczne przy okazji obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. W każdej z grup jury po podliczeniu punktów wyłoniło zwycięzców, na których czekały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim. Po grze miejskiej na uczestników czekały lody, wata, popcorn oraz ognisko z kiełbaskami. Dla najmłodszych frajdą było skakanie i zjeżdżanie na dmuchanych zamkach. Ulewny deszcz „przegonił” wszystkich do budynku szkoły, gdzie można było poczęstować się czymś na słodko. Mamy nadzieję, że majówka w formie gry miejskiej podobała się uczestnikom, kto wie, może za rok także spróbujemy! Na koniec ślemy szczególne podziękowania: Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim, Zarządowi Osiedla nr 1 w Sępólnie Krajeńskim, Banku Spółdzielczemu w Więcborku oraz firmie Eurotechnik.  Zapraszamy do obejrzenia galerii.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
  ul. Wojska Polskiego 34
  89-400 Sępólno Krajeńskie
 • 52 388 21 30

Galeria zdjęć