Nawigacja

 • 16.04.2018

  10.04.2018. Godzina 3:30. Sępólno Krajeńskie jeszcze smacznie śpi. Natomiast na boisku szkolnym Szkoły Podstawowej nr 1 gwarno. Ostatnie walizki lądują w bagażniku autokaru, sprawdzanie obecności i w drogę! Kierunek – Drezno. Droga mija spokojnie i szybko. Od Pana Szymona – pilota - otrzymujemy dawkę ciekawostek o królu Auguście Mocnym Saskim, którego śladami będziemy się poruszać.  Energię młodzież rozładowuje na parkingach. Chłopcy przypomnieli sobie, jak to jest być małym dzieckiem, bawią się przy tym świetnie. Godzina 11:00 i jesteśmy w Dreźnie, mieście o milionowej liczbie mieszkańców. Dopisuje pogoda i humory, a pilot opowiada ciekawe historie. Prowadzi nas przy tym po Starówce Drezna. Zaliczamy atrakcje turystyczne, m.in.: Zwinger, Semperoper, Albertinum, Tarasy Bruhla, Galerię Obrazów Starych Mistrzów. Tu widzimy dzieła m.in.: Caravaggio, Van Eyck`a oraz Madonnę z Dzieciątkiem Rafaelo Santi. Po drodze oglądamy fresk z namalowaną dynastią Wettinów jak i Złotego Jeźdźca czyli złoty pomnik Augusta Mocnego z 1736 roku. Zwracamy uwagę na wspaniałą architekturę. Dużo emocji budzi wizyta w Muzeum Higieny. Niestety, w muzeach nie można robić zdjęć. Po długim zwiedzaniu kwaterujemy w hostelu. Ale to nie koniec atrakcji. Po obiadokolacji czeka nas piękny wieczorny spacer starówką. Następnego dnia po śniadaniu wyruszamy w kierunku Stolpen.  Zwiedzimy potężny warowny zamek, w którym spędziła 40 lat w towarzystwie tylko 5 osób służby hrabina Cosel, miłość króla Augusta Mocnego. Widzimy dość skromne wyposażenie komnat. Zwracamy też wielką uwagę na narzędzia tortur. Następnie przemieszczamy się na tereny Saksońskiego Parku Narodowego. Z parkingu wędrujemy ścieżką w kierunku przepięknie położonego mostu Bastei, który powstał 700 lat p.n.e. Wznosi się on na wysokość 110 m. Z niego podziwiamy widok na Łabę i  niezwykłe formacje skalne. Chętni schodzą na dół do rzeki i sprawdzają czy woda jest mokra. Po chwili odpoczynku ruszamy w drogę powrotną pełni wrażeń i wiadomości.  W autokarze pilot robi szybki quiz z nagrodami. Niektórzy walczą o nagrodę jak lwy, zgłaszając się ciągle do odpowiedzi. Wyjazd okazał się bardzo udany. Młodzież poznała nie tylko historię króla Augusta Mocnego, ale też i kulturę innego kraju. Miała okazję spróbować swoich sił w konwersacji w języku niemieckim. Przekonała się naocznie, co potrafi erozja ziemi. Do tego nasza młodzież zachowywała się bardzo kulturalnie. A jak było, pokazują zdjęcia.                                                     Jolanta Orzłowska

 • 09.04.2018

  W kwietniu  uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez Ochotniczą Straż Pożarną w ramach Programu Edukacyjnego ,,Ratujemy i Uczymy Ratować”. Strażacy w ciekawy sposób przybliżyli dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 • 09.04.2018

  Dnia 22 marca 2018r klasa VII A wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowała Turniej piłki siatkowej z okazji  ,,Dnia Wiosny” o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim dla klas VII i gimnazjalnych. Skład drużyny to dwie dziewczyny i 4 chłopców lub 4 dziewczyny i 2 chłopców. Każda klasa przygotowała plakat, na którym napisała dlaczego wygra jej reprezentacja. Hasło promujące rozgrywki  należało połączyć z wiosną. W miarę możliwości uczniowie mieli ubrać koszulki w kolorach wiosny. Na medal spisała się klasa IIA gimnazjum, gdzie większość grających ubrało żółtą koszulkę. 

  Turniej z okazji ,,Dnia Wiosny” wygrała klasa IIIA w składzie: Ida Zalewska, Dominika Werra, Julia Grzeca, Norbert Kosiur, Hubert Januszek, Krzysztof Klunder, Antoni Seydak, Jakub Kabat.

  II miejsce zajęła klasa IIA w składzie: Magdalena Borowicz, Nikola Kołata, Marcel Kubicki, Nikodem Ruchalski, Stanisław Lemański, Hubert Sudziński, Szymon Urbański.

  III miejsce zajęła klas VIIA w składzie: Julianna Kozłowska, Dominika Jączyńska, Nikola Janusz, Kornelia Letka, Bogusz Tłok, Jakub Nowak.

 • - Obrazek 1

 • Szkolny Express

  W imieniu kółka dziennikarskiego Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim zapraszam do lektury kolejnej gazetki „Szkolny express”. Gazetkę znajdziemy  na platformie  WWW.juniormedia.pl  w zakładce junior gazety.

  Życzę przyjemnego czytania.   

  yesszkolny-express-22-podglad.pdf                                         Jolanta Orzłowska

   

 • Informujemy, że w dnia 22.03.2018r. (czwartek) Orlik przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim będzie nieczynny!!  Przepraszamy!

 • 21.03.2018

  12 marca do sępoleńskiej „Jedynki” wybrały się dzieci z Przedszkola nr 1 w Sępólnie Krajeńskim. Odwiedziły swoje nieco starsze koleżanki i trochę starszych kolegów z I a. Pierwszoklasiści z wielką radością przywitali gości z grupy „Jagódki”. Dzieci na instrumentach perkusyjnych wspólnie wykonały akompaniament do piosenki „To Pan Zegarek”. Następnie na tablicy interaktywnej w formie zabawy utrwalały umiejętność odczytywania wskazań zegara. Przedszkolaki pod opieką pierwszoklasistów wykonały prace plastyczne nawiązujące do wcześniejszej zabawy. Nie zabrakło również poczęstunku. Dzieci pałaszowały owocowe i czekoladowe przysmaki. Spotkanie dostarczyło wielu miłych wrażeń zarówno gościom jak i gospodarzom.

 • 20.03.2018

  W czwartek 8 lutego w Tucholskim Ośrodku Kultury odbył się konkurs „Prozy i poezji miłosnej” oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na wykonanie kartki walentynkowej. Z naszej szkoły zostały nagrodzone trzy uczennice klasy III a gimnazjum: Ada Niemczyk, Magdalena Trzos i Ida Zalewska, które wykonały prace na zajęciach artystycznych pod okiem pani Lucyny Frąckowiak. Uroczystości towarzyszył romantyczny klimat i miła atmosfera. Czekając na rozstrzygnięcie konkursu, mogłyśmy posłuchać recytacji wierszy oraz wykonań piosenek o tematyce miłosnej. Pod koniec konkursu każdy z uczestników, oprócz nagród, otrzymał czerwoną różę i czekoladki w kształcie serc. Miło wspominamy ten dzień, żałując że był to ostatni raz, kiedy mogłyśmy wziąć udział w tej „imprezie”. 
  Uczennice klasy III a

 • 09.03.2018

  Dnia 8 marca 2018r. chłopcy z oddziałów przedszkolnych „Smerfy” i „Krasnoludki” podarowali dziewczynkom kwiatki z okazji Dnia Kobiet. Ponadto odśpiewali gromkie „Sto lat”. Tym miłym gestem sprawili radość i wywołali uśmiech na twarzach swoich koleżanek.

 • 06.03.2018

  Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji i nie wstydzili się okazać sympatii innym. Zebrałyśmy łącznie do skrzynki ponad 100 kartek walentynkowych, które w piątek przed feriami rozdałyśmy adresatom.  Mamy nadzieję, że ta miła szkolna tradycja będzie kontynuowana również za rok, gdy nas już w murach tej szkoły zabraknie.

  Ida Zalewska  i Dominika Werra z kl. III a

 • 06.03.2018

  W ostatnich tygodniach odwiedziło uczniów klasy III a gimnazjum kilkoro gości. Prezentowali oni szkoły ponadgimnazjalne, do których uczęszczali lub uczęszczają. Marcela Niemczyk i Karolina Werra opowiedziały nam o II LO im. gen. W. Andersa w Chojnicach, Natalia Werra mówiła o chojnickim technikum, natomiast Kasia Klunder ze swoją koleżanką powiedziały kilka słów o technikum logistycznym w Więcborku. Ostatnią szkołą spoza Sępólna, o której rozmawialiśmy z byłymi uczennicami, było II LO w Bydgoszczy, które wybrała Julia Warmke. Dzięki absolwentkom naszej szkoły dowiedzieliśmy się o plusach i minusach uczenia się poza rodzinnym miastem. Przed nami poznawanie szkół sępoleńskich podczas zbliżających się drzwi otwartych.

  Daria Przybyłka i Ada Niemczyk

 • 05.03.2018

  Jako że wiedzę można zdobywać nie tylko w ławce szkolnej, uczniowie klasy IV b Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim w pierwszy dzień po feriach wybrali się na wystawę fotograficzną pt.” Zima na Krajnie”. Przy okazji mogli porozmawiać z jednym z autorów pięknych zdjęć, p. Pawłem Wróblewskim. Po zdobyciu wiedzy nt. fauny KPK oraz tego, jak zachowywać się w lesie, dzieci wróciły pełne wrażeń do szkoły i ćwiczyły pisanie opowiadania z wycieczki. Najciekawsze w nagrodę zostaje załączone do tej wiadomości w postaci PDF.    

  yesPewnego_dnia_pani_oglosila_PDF.pdf

                                                                                                               Jolanta Orzłowska

 • Orlik

  Informujemy, że Orlik przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim będzie otwarty od dnia 5 marca 2018 roku. 

 • 28.02.2018

  Dnia 26 lutego 2018r dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Dzień Kota. Maluchy wypowiadały się na temat budowy kota, jego zwyczajów i rozpoznawały dzikie koty. Dzieci wysłuchały wiersza S. Jachowicza  „Chory Kotek” oraz rozpoznawały koty znane im z literatury dziecięcej. Uczestniczyły też w zabawach muzyczno-ruchowych. W czasie zajęć plastycznych wykonały maskę kota. To był wesoły dzień.

 • - Obrazek 1

 • 26.02.2018

  W środę 7 lutego zakończyła się szkolna zbiórka karmy i akcesoriów dla podopiecznych Fundacji Psie Nadzieje w Szkole Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim. Akcja, którą postanowiłyśmy przeprowadzić, przerosła nasze marzenia. W zbiórkę zaangażowały się właściwie wszystkie klasy, za co dziękujemy młodszym koleżankom i kolegom oraz ich wychowawcom. Najwięcej darów dla zwierzaków pani Ewy przyniosły klasy: Vb i IVb. To właśnie dzielni pomocnicy z IVb pomagali nam na przerwach zbierać dary, a później, 9 lutego dostarczyć je do siedziby stowarzyszenia, które znajduje się blisko naszej szkoły. Łącznie zebraliśmy ponad 256 kg karmy, a oprócz tego: zabawki, smycze, obroże, kocyki, miseczki i inne akcesoria przydatne czworonogom. Zbiórka pokazała, że jest wśród nas wiele wrażliwych osób, którym los zwierząt nie jest obojętny. Dziękujemy p. Dyrektor za wsparcie oraz wszystkim, którzy przekazali dary na rzecz naszych małych przyjaciół.

                                                      Magdalena Trzos i Paulina Taff    

 • Walentynkowy Szkolny Express

  W imieniu kółka dziennikarskiego zapraszam do lektury specjalnego numeru, walentynkowego,  gazetki „Szkolny Express” w Szkole Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim.  Można ją znaleźć na stronie WWW.junuiormedia.pl w zakładce  junior gazety albo poniżej w załączonym  PDF.

  yesszkolny-express-21-podglad.pdf

  Jolanta Orzłowska

 • 08.02.2018

  W imieniu całej społeczności szkolnej składamy gorące podziękowania Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim za słodki upominek w postaci przepysznych pączków z okazji "tłustego czwartku". laugh

 • 05.02.2018

  Dnia 31.01.2018 roku klasa IV a wybrała się na kolejną wycieczkę klasową do Bydgoszczy. Najpierw uczniowie obejrzeli film pt. ,,Cudowny chłopak”, który z pełnym przekonaniem możemy wszystkim polecić. Potem udaliśmy się do Muzeum fotografii, gdzie oprócz obejrzanych eksponatów uczniowie mogli sobie zrobić zdjęcia w wybranym przez siebie stroju. Wyjazd zakończył się tradycyjnie wizytą w McDonaldzie.

 •  

   - Obrazek 1Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1
  w Sępólnie Krajeńskim

   

  informuje, że trwają zapisy do klasy I szkoły podstawowej dzieci zamieszkałych w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
  (rocznik 2011, 2012)

   

  Zgłoszenia osobiste lub telefoniczne przyjmujemy
  w sekretariacie szkoły i pod numerami

  52 388 21 30 / 666 020 622

  od 05.02.2018r. do 16.02.2018r.

  RODZICE DZIECI URODZONYCH W ROKU 2011

  ZOBOWIĄZANI SĄ ZGŁOSIĆ DZIECI DO I KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ

  W CELU REALIZOWANIA OBOWIĄZKU SZKOLNEGO

  W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

  Zgloszenie_dziecka_zamieszkalego_w_obwodzie_SP.pdf

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
  ul. Wojska Polskiego 34
  89-400 Sępólno Krajeńskie
 • 52 388 21 30

Galeria zdjęć