Nawigacja

 • Przekaż 1% podatku na naszą placówkę

  Szanowni Państwo! 
   

  Zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście korzystali z prawa przekazania odpisu w wysokości 1% rocznego podatku i wspólnie nieśli pomoc dzieciom i oświatowym placówkom, do których uczęszczają.  Rozliczając swoje dochody za rok 2017 każdy może przeznaczyć 1% podatku na placówkę oświatową poprzez Toruńskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole. Chcąc przekazać 1% podatku na pomoc placówkom oświatowym za pośrednictwem Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole należy wpisać: 
   
  w części „J”: - w rubryce 137 nr KRS - 0000121592 Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole - w rubryce 138 kwotę odpisu 1% od podatku; w części „K”:- w rubryce 139 nazwę placówki oświatowej i jej adres, gdzie podatnik     poleca Toruńskiemu Stowarzyszeniu Pomocy Szkole przekazać odpowiednią kwotę  odpisu na konkretny cel. Ta informacja jest bardzo ważna, ponieważ ułatwia przekazanie środków dla danej placówki oświatowej. - w rubryce 140 podatnik w kwadracie stawia X. 
   
  Na tej podstawie urząd skarbowy przekaże pieniądze do Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole, które skieruje zebrane środki do konkretnych placówek zgodnie z oczekiwaniami ofiarodawców.  Wszystkich, którzy chcą przeznaczyć odpis od podatku na rzecz konkretnej placówki oświatowej zachęcamy do korzystania z naszej strony internetowej, na której można za pomocą programu bezpłatnie rozliczyć podatek za rok 2017, oraz automatycznie przekazać odpis 1% od podatku dla wybranej placówki oświatowej za pośrednictwem Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole – http://www.pit.edukacja.torun.com.pl 
   
  Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej akcji.

  4._oswiadczenie_ofiarodawcy_za_rok_2017.pdf


   

  Wszystkim potencjalnym ofiarodawcom przekazujemy nasze  podstawowe dane adresowe: 
   
  Toruńskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole numer Krajowego Rejestru Sądowego:  0000121592 
   
  87-100 Toruń, ul. Jęczmienna 10, tel. 56-622 37 85,  e-mail: tsps@edukacja.torun.com.pl            
   
  Zarząd Regionalny Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole 

 • 18.01.2018

  Dzieci uczęszczające do świetlicy, korzystając z zimowej pogody, wyszły na boisko szkolne lepić bałwany. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości!

 • 17.01.2018

  Uczniowie w trakcie zajęć plastycznych pracowali nad przygotowaniem i ozdobieniem niepowtarzalnych masek na zabawę karnawałową. Podczas tworzenia swoich prac dzieci wykazały się dużą kreatywnością. Zapraszamy do obejrzenia galerii!

 • 15.01.2018

  W ramach Szkolnej Akademii Nauk nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali świąteczny Turniej piłki siatkowej dla klas VII i gimnazjalnych. Drużyna składała się z minimum 2 dziewcząt i 4 chłopców z danej klasy. Uczniowie otrzymali czekolady ufundowane przez Radę Rodziców.

  I miejsce w Turnieju zajęła klasa IIA w składzie: M. Borowicz, N. Kołata ,N. Ruchalski, M. Kubicki, S. Urbanski,
  S. Lemański, M. Jędrzejczak.

  II miejsce zajęła klasa IIIA w składzie: I. Zalewska, D. Werra, J. Grzeca, N. Kosiur, K. Klunder, J. Kabat, A. Seydak.

  III miejsce zajęła klasa VIIA w składzie: J. Kozłowska, W. Dankowska, N. Janusz, K. Letka, J. Nowak, B. Tłok.

   

  Nauczyciele wychowania fizycznego

 • 09.01.2018

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Mikołajek klasy IV b 

 • 03.01.2018

  W tę wyjątkową, świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy V a  i V b, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 22 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, bohaterów bajek, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się zaproszeni uczniowie i nauczyciele. Serdeczne podziękowania, w imieniu dzieci, ślemy do prezesa Banku Spółdzielczego w Więcborku, pana Adama Trzosa, za przekazanie koszy pełnych słodyczy dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

                                                 Wychowawczynie klasy V a i V b - Małgorzata Strawa, Aneta Taff

 • 21.12.2017

  Uczniowie klas trzecich gimnazjum odwiedzili 5 grudnia fabrykę bombek w Bydgoszczy, by sprawdzić, jakie zawody przydają się w produkcji jednych z najpiękniejszych ozdób świata – choinkowych bombek. Z nieco innej strony niż wychowankowie przedszkoli przyjrzeli się pracy dmuchacza czy plastyka. Zerknęli na substancje chemiczne wykorzystywane do posrebrzania wnętrza ozdób, dowiedzieli się, jak wygląda pracownia wzornicza, system produkcji i szukania odbiorców wyrobów.  Kontynuacją świątecznego nastroju była wizyta w kinie CINEMA  na również wprowadzającej w bożonarodzeniowy nastrój komedii „Co wiecie o swoich dziadkach?” z Melem Gibsonem w roli głównej. Świątecznie, mikołajkowo, bożonarodzeniowo… Było miło ;)

  J. Zalewska, B. Wiśniewska

 • Misja Książka - zapraszam do głosowania

  Trzy zespoły uczniów z klas II i III Gim oraz VII Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim napisały swoje książki pod okiem polonistek, a następnie je złożyły, zilustrowały i umieściły na stronie RIDERO. Książki te są zbiorami opowiadań i biorą udział w ogólnopolskim konkursie. Do II – go etapu ocenianego przez jury przechodzi 50 książek z najwyższą ilością głosów.  Bardzo, bardzo gorąco prosimy o głosy na którąś z nich.  Do głosowania należy użyć linków:

  https://ridero.eu/pl/books/droga_do/

  https://ridero.eu/pl/books/kraina_wyobrazni2017/

  https://ridero.eu/pl/books/puk_puk_1/

  A poniżej są książki w PDF dla chętnych do przeczytania. Autorzy bardzo się napracowali i mają nadzieję, że Czytelnika zainteresują te utwory, stworzone z wielkim zapałem. 

  yesDroga_do_.pdf

  yesKraina_Wyobra_ni.pdf

  yesPuk_puk_1_.pdf

  Z góry dziękujemy za oddane głosy.

                                                                                  W imieniu Autorów Jolanta Orzłowska

 • 20.12.2017

  Dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 1 wzięły udział w konkursie plastycznym pt. ,,Mój wymarzony prezent gwiazdkowy” w ramach Akcji Mikołajkowej z Placówką Partnerską Alior Banku w Sępólnie Krajeńskim. W kategorii wiekowej 3 – 4 lata Kajtek Kowalski zdobył II miejsce, a Nikodem Laskowski wyróżnienie. W kategorii wiekowej 5 – 6 lat Maja Górska zdobyła III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

 • 14.12.2017

  6 grudnia w naszej szkole hucznie obchodzono imieniny Mikołaja. Dzieci z klas I, II i III bawiły się przy dźwiękach zimowych i mikołajkowych piosenek. Każdy starał się pięknym i donośnym głosem przywołać tego solenizanta, który przynosi prezenty. Uczniowie doskonale bawili się wożąc w kartonowych saniach misia, tocząc kule i wykonując ozdoby choinkowe. Radosnym pląsom i wesołym tańcom nie było końca. Nareszcie nadszedł długo oczekiwany moment, kiedy dzieci odwiedził prawdziwy Święty Mikołaj. Dzieci powitały go gromkimi brawami i piosenką. Mikołaj zaśpiewał razem z uczniami, a potem rozdał im słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Z bólem serca zebrani żegnali gościa. Na Mikołaja czekały, jak wiadomo, jeszcze inne dzieci. Ale rok przecież szybko minie i za 12 miesięcy znów się spotkamy…. 

 • 13.12.2017

  W czwartek 7 grudnia br. pod patronatem Uczniowskiego Klubu Sportowego Kaloskagatos w Liceum Ogólnokształcącym w Sępólnie Krajeńskim. Odbył się turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych: dwie zawodniczki i czterech zawodników dla młodzieży gimnazjalnej i pierwszej klasy licealnej. Do udziału w zawodach zaproszenie przyjęły: SP nr 1 w Sępólnie Krajeńskim, SP nr 3 w Sępólnie Krajeńskim i SP Wałdowo. Gospodarzami turnieju byli uczniowie pierwszej klasy LO. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. SP nr 1 zajęła drugie miejsce w turnieju w składzie: Małgorzata Lurka, Dominika Werra, Ida Zalewska, Hubert Sudziński, Nikodem Ruchalski, Marcel Kubicki, Bogusz Tłok, Kamil Chajek, Krzysztof Klunder, Norbert Kosiur.

 • 13.12.2017

  12 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 25 w Bydgoszczy odbył się, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej finał wojewódzki w drużynowym badmintonie. Do rywalizacji przystąpiły 9 zespołów dziewcząt i 9 chłopców. Zmagania prowadzone były systemem pucharowym do trzech wygranych dużych punktów w meczu, dwa single i debel. Szkołę Podstawową nr 1 w Sępólnie Krajeńskim reprezentowały zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Dziewczęta w składzie Ida Zalewska, Julianna Kozłowska i Dominika Jączyńska zajęły drugie miejsce i tym samym zostały Wicemistrzem województwa kujawsko pomorskiego. W kategorii chłopców naszą szkołę reprezentowali Bogusz Tłok i Jakub Nowak, którzy z utratą tylko jednego seta w całym turnieju zdobyli Mistrzostwo województwa.

  Gratulujemy

 • 12.12.2017

  W tygodniu  4 – 8 grudnia 2017 w Szkole Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim ruszył Maraton Pisania Listów pod egidą Amnesty International, która występuje w obronie praw człowieka na całym świecie. Swoje listy pisały maluchy w oddziale przedszkolnym, rysując obrazki jak też i starsi uczniowie oraz rodzice.  Łącznie napisano 321 listów, które zostaną przekazane do adresatów. Jest to nasz mały wkład w budowanie bardziej sprawiedliwego świata. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

                                                                                               Jolanta Orzłowska

 • 12.12.2017

  Dnia 8 grudnia 2017r. uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej  nr 1 w Sępólnie Kraj. udali sie na wycieczkę do Bydgoszczy. Pierwszym punktem programu było Multikino, gdzie obejrzeliśmy dwa filmy. Jedni  wybrali "Ligę sprawiedliwości", a drudzy "Listy do M3". Po seansie poszliśmy posilić się do restauracji Mc Donalds. Ostatnim celem wycieczki było Muzeum fotografii. Tam dowiedzieliśmy się o zakładach fotograficznych, przedstawiono nam krótką historię fotografii i zobaczyliśmy aparaty fotograficzne z różnych wieków. Jednak główną atrakcją okazało się pozowanie do zdjęć.

                                                                                                                         Uczniowie klasy 7a i 7b

                                                                                                                                 z opiekunami.

 • Szkolny express

  W imieniu kółka dziennikarskiego Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim zapraszam do lektury grudniowego numeru gazetki  „Szkolny Express”, która znajduje się na platformie cyfrowej  WWW.juniormedia.pl w zakładce JUNIOR GAZETY.                                

  szkolny-express-19-podglad.pdf

     Jolanta Orzłowska                                                                                      

 • 08.12.2017

  Dnia 03.12.2017r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu Krajeńskim odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki ,,Wesoły Brzdąc”. Występy dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim zostały docenione przez jury. Marta Stramel zdobyła III miejsce, a Hania Spiczak – Brzezińska i Krzysiu Czaplewski wyróżnienia. Gratulujemy 

 • Wieczór wróżb i magii….

  W czwartkowe popołudnie (30.11.2017 r.) w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa  zorganizowana przez klasę II b gimnazjum. Na tę okazję przygotowano  szereg atrakcji  i konkursów, które uświetniły tę imprezę i przeniosły uczestników w świat wróżb i magii. W każdym z przeprowadzonych konkursów na zwycięzców czekały nagrody, które bardzo podobały się nagrodzonym. Dodatkowo zadbano także o poczęstunek – w trakcie  dyskoteki można był zakupić m.in. ciasto, frytki oraz napoje. Doskonała zabawa podczas największych tanecznych przebojów ostatnich lat trwała przez dwie i pół godziny. Uczniowie bawili się i tańczyli w rytm różnych rodzajów muzyki. Warto dodać, że  impreza  prowadzona była przez profesjonalnego DJ-a, a na parkiecie królował szyk i elegancja. Wszędzie czuć było pozytywną energię, radość i dobrą zabawę. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali nauczyciele, którym bardzo serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Magdaleny Zielińskiej – sponsora i głównego organizatora naszej zabawy, bo wszyscy uczestnicy zakończyli ją w dobrych i radosnych nastrojach.

                                                                                                                                 Klasa II b z wychowawcą

 • 01.12.2017

  Troje gimnazjalistów II klasy gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim dnia 30.11.2017r. wzięło udział w gali rozdania nagród w konkursie fotograficznym Wojewody Kujawsko-Pomorskiego „Cztery pory roku w województwie kujawsko-pomorskim”. Laureatami są: Magdalena Borowicz, Julia Ringwelska, Igor Siekierka. To uczestnicy kółka fotograficznego. Konkurs jest otwarty, biorą w nim udział przede wszystkim dorośli. Spośród kilku tysięcy prac wybrano tylko ok. 120. Dokonało tego jury w składzie: dr M. Czarnecki - artysta fotografik, prezes OKP Związku Polskich Artystów Fotografików, dr inż. M. Machnikowski – członek Związku Polskich Fotografów Przyrody
  i J. Nowacki - fotoreporter. Tak więc sukces tym większy, że Komisja Konkursowa to mistrzowie fotografii. Gala przebiegała uroczyście, były przemówienia wojewody M. Bogdanowicza, dyrektora Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, prezesa OKP ZPAF, wręczenia nagród, prezentacja, poczęstunek oraz możliwość wjechania na 13 piętro Urzędu Wojewódzkiego, aby zrobić zdjęcie panoramy miasta, z czego Igor oraz Magda chętnie skorzystali.

  Gratulujemy laureatom i życzymy wspaniałych kadrów.

                                                                                                                Jolanta Orzłowska

 • 28.11.2017

  Uczniowie klas IVb i VIb Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim dnia 21.11.2017r. odbyli jednodniową wycieczkę do Bydgoszczy. Pierwszym punktem było obejrzenie mądrego filmu pt.„Tarapaty” o przyjaźni dzieci. Gdy popcorn został zjedzony a film się skończył, nadszedł czas na poznanie historii dotyczącej higieny człowieka od zarania dziejów. Wizyta w Muzeum Brudu i Mydła wzbudziła wielkie zaciekawienie. A warsztaty, na których wykonaliśmy własnoręcznie pachnące mydełko, wywołały wielkie emocje. Kolejną atrakcją była wizyta w Manufakturze Słodyczy. Tam dowiedzieliśmy się, jak powstają znane wszystkim lizaki. Potem wszyscy pod czujnym okiem pani z manufaktury wykonaliśmy własnoręcznie swojego lizaka. Sprawiło to wszystkim wielką frajdę. Ostatnim punktem programu była wizyta w McDonalds, bez której to wycieczka okazałaby się nieudana.  Powrót w radosnych nastrojach to najlepsze podsumowanie wycieczki.                                                        Jolanta Orzłowska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
  ul. Wojska Polskiego 34
  89-400 Sępólno Krajeńskie
 • 52 388 21 30

Galeria zdjęć