Nawigacja

 • Wycieczka do Warszawy
  04.06.2018

  W dniach 28-30 maja uczniowie z naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Warszawy. Wczesnym rankiem zebraliśmy się  na parkingu przy Orliku, z niecierpliwością czekając na autokar. Kiedy wszyscy zajęli już miejsca, ruszyliśmy w drogę do stolicy. Po dotarciu na miejsce udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie odkrywaliśmy tajniki wiedzy. Odwiedziliśmy też Szkołę Główną Szkoły Pożarniczej na Żoliborzu. Drugi dzień rozpoczęliśmy od najbardziej oczekiwanej wizyty na Stadionie Narodowym. Potem przejechaliśmy metrem na spotkanie z przewodnikiem, który oprowadzał nas po mieście.  Zobaczyliśmy Starówkę, Grób Nieznanego Żołnierza oraz byliśmy świadkami zmiany wart przed Pałacem Prezydenckim. W ten upalny dzień miłym akcentem był rejs statkiem po Wiśle. Na koniec  odwiedziliśmy Polskie Radio, w którym uczniowie mogli nagrać własną audycję. Ostatniego dnia  udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, a młodsze dzieci wybrały się do Muzeum Kolejnictwa. Na koniec wjechaliśmy na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, zakupiliśmy pamiątki i udaliśmy się w drogę powrotną. Przez cały czas towarzyszył nam pilot, Pan Michał, który w ciekawy sposób opowiadał o Warszawie i jej zabytkach. Mimo upału wszystkim dopisywały humory. Pełni wrażeń i pozytywnych emocji wróciliśmy do domu.

 • Uczennice „Jedynki” zdobyły I, II i III miejsce w rejonowym konkursie „Piękno przyrody”.
  23.05.2018

  Uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim w dniu 22 maja 2018 roku w Chojnicach w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. TOW ”Gryf Pomorski” odbierały nagrody za zajęcie pierwszych miejsc w rejonowym konkursie fotograficznym „Piękno przyrody”

  I miejsce – Dominika Jączyńska, klasa 7a

  II miejsce – Wiktoria Kołata, klasa II a Gim.

  III miejsce – Magdalena Borowicz, klasa II a Gim.

  Był uścisk ręki dyrektora szkoły, dyplom i nagroda rzeczowa. Ale też i edukacyjne zwiedzanie dwóch wystaw, jednej plenerowej dot. architektury Chojnic, a drugiej dworca PKP nocą. Przewodniczką i organizatorką była pani Beata Bruska, która udzielała obszernych informacji i bardzo dbała o dobre samopoczucie swoich „fotograficznych” gości. Dziewczętom gratulujemy sukcesu.   Jolanta Orzłowska

 • IV b „Jedynki” odkrywa książkowe Emporium
  21.05.2018

  W piątek 18 maja 2018 roku uczniowie klasy IVb Szkoły Podstawowej nr 1  w Sępólnie  Krajeńskim odwiedzili Bibliotekę Publiczną im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Kraj. Uczestniczyli w zajęciach pt.”Odkrywamy książkowe Emporium”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały przygotowane ciekawe zadania, poszukiwały odpowiedzi, przypominały sobie znane postaci literackie i przebierały się za nie. Ale także poznawały nowe książki jak i  historię książki. Z zainteresowaniem wysłuchały czytanych przez panią bibliotekarkę fragmentów książek dla dzieci.

  Czas minął bardzo szybko, a zajęcia przygotowane przez panie z biblioteki okazały się dla uczniów bardzo atrakcyjne.

                                                                                                            Jolanta Orzłowska

 • Bezpieczny internauta
  21.05.2018

  Dnia 17.05.2018 roku uczniowie klasy IV a uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Gminne Centrum Informacji w Sępólnie Krajeńskim pt.,,Bezpieczny internauta". Uczniowie dowiedzieli się, jakich zasad należy przestrzegać, korzystając z Internetu.

 • Zuzanna Artwik – Mistrzem Pięknego Czytania

  Zuzanna Artwik – Mistrzem Pięknego Czytania

  Dnia 15 maja 2018r. uczennica klasy III c Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim uzyskała tytuł Mistrza Pięknego Czytania w kategorii uczniów klas I – III w ramach V jubileuszowego konkursu zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim. W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w tym roku młodsi uczestnicy zaprezentowali teksty o charakterze patriotycznym. Podczas konkursu Zuzia przeczytała utwór Mariana Orłonia pt. „O Lechu i Białym Orle”, którym zachwyciła jury konkursu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Orlik

  Orlik

  Informujemy, że dnia 19.05.2018r. (sobota) Orlik (a także parking przy Orilku) przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim w związku z pracami ziemnymi będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy! 

 • Majówka

  Majówka - Obrazek 1

 • Obchody 100-lecia
  14.05.2018

  Piątoklasiści wykazali się dużą wiedzą o Polsce, którą mogli sprawdzić w szkolnym konkursie „Polska – moja Ojczyzna”, przygotowanym przez nauczyciela przyrody.

  Laureaci konkursu to:

  Sandra Fenske – I miejsce,

  Igor Zalewski – II miejsce,

  Klara Lemańska – III miejsce.

  Gratulujemy!

  Uczniowie gimnazjum uczestniczyli w uroczystym posadzeniu „100 Dębów Niepodległości” na terenie Nadleśnictwa Lutówko, co potwierdzone zostało stosownym certyfikatem. W ten sposób rośnie Las Niepodległości, który jest żywym świadectwem naszej historii.

 • Pomoc dla "Bajki"

  Pomoc dla "Bajki"

  Gminne przedszkole nr 2 „Bajka” w Sępólnie Krajeńskim zwraca się z prośbą o wsparcie przy głosowaniu na prace wykonane przez dzieci z ich przedszkola w konkursie Akademi Playdoh, w której mogą wygrać cenne nagrody.

  Poniżej instrukcja jak należy głosować. Gorąco zachęcamy do pomocy!!!

  www.akademia-playdoh.pl. Następnie wybrać zakładkę „AKADEMIA WYOBRAŹNI”, KONKURSY, PRZYJĘCIE URODZINOWE. Odszukać za pomocą strzałek  pracy z naszego przedszkola (lub wpisać w wyszukiwarce "bajka" i odnaleźć Gminne Przedszkole nr 2 "Bajka"). Dzisiaj praca ma nadany numer 205 i zagłosować (na górze zdjęcia pracy - wysunięty do góry kciuk). Każdy głos się liczy. Organizator zastrzega sobie zmianę numeru pracy!!!!!. Z jednego komputera można wysłać głos na każdy adres e-mail. Głosujemy codziennie do 21. Maja.

 • Wizyta w bibliotece
  07.05.2018

  26.04. 2018 roku uczniowie klasy IV a odwiedzili Bibliotekę Publiczną im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim. Spotkanie odbyło się pod hasłem ,,Odkrywamy książkowe Emporium”. Dzieci zostały podzielone na grupy. Każda z nich miała przygotowane kolejne stanowiska, na których dowiadywała się nowych rzeczy związanych z historią książki, rozwiązywała samodzielnie zadania, poznawała słowniki dla dzieci. Uczniowie przypomnieli sobie książki ze swojego dzieciństwa i przebierali się za postacie z książek. Wielu z nich wypożyczyło książki do czytania. Całość była świetnie przygotowana i przeprowadzona przez pracowników biblioteki. Dzieci wyszły naprawdę zadowolone.

 • Wycieczka do Poledna
  27.04.2018

  24 kwietnia 2018 roku uczniowie oddziału przedszkolnego „Smerfy” i klasy III c wybrali się na wspólną wycieczkę do Poledna. Obejrzeli wystawę przyrodniczą zwierząt różnych stron świata. Wsłuchiwali się w odgłosy dzikiej przyrody i jej mieszkańców. Poznali indiańskie symbole, które w dalszej kolejności wykorzystali do wykonania barwnych pióropuszy. Wycieczka była bardzo interesująca i dostarczyła uczniom ogromnych emocji oraz niezapomnianych wrażeń.

 • Szkolny Express

  Szkolny Express

  W imieniu kółka dziennikarskiego Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim zapraszam do lektury kolejnej gazetki „Szkolny express”. Gazetkę znajdziemy  na platformie  WWW.juniormedia.pl  w zakładce junior gazety.

  yes szkolny-express-23-podglad.pdf

  Życzę przyjemnego czytania.

                                                                                                   Jolanta Orzłowska

 • Młodzi pasjonaci fotografii z „Jedynki” w Sępólnie Krajeńskim zwycięzcami ogólnopolskiego konkursu „Pokażcie swoją małą Alma Mater”
  25.04.2018

  Projekt członków kółka fotograficznego Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim zdobył I miejsce w V edycji ogólnopolskiego  konkursu  „Pokażcie swoją małą Alma Mater”. Konkurs prowadzony jest przez warszawską  Fundację Honor Pomagania Dzieciom. Nasi pasjonaci fotografii poświęcili wiele godzin, aby jak najciekawiej przedstawić  swoją szkołę. Sięgnęli do starych kronik szkolnych, jeszcze z 1843 roku. Poszukali źródeł historycznych, przeprowadzili wywiad z absolwentem pamiętającym dawne czasy szkolne, odwiedzili cmentarz i sfotografowali nagrobek pierwszego polskiego dyrektora „Jedynki”. A że w starych szkolnych kronikach są zapiski nie tylko dotyczące klas, nauczycieli czy wycieczek szkolnych, ale i wydarzeń związanych z historią miasta, mieli okazję przedstawić i  historię szkoły, i Sępólna Krajeńskiego. Oczywiście nie zapomnianoi o czasach współczesnych oraz o sukcesach uczniów i absolwentów. Formą prezentacji swojej Alma Mater były zdjęcia z opisami, zafoliowane i  spięte w album stylizowany na „stary”.

  Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

  A na koniec link do informacji o wygranej: https://www.fundacjahpd.pl/kopia-wyniki-alma-mater-4

  I kilka zdjęć.         Jolanta Orzłowska

 •  KOMPLEKSOWY PROGRAM ROZWIJANIA KOMPETENCJI KLUCZOWYCH UCZNIÓW SKIEROWANY DO KADR ZARZĄDZAJĄCYCH PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W WOJEWÓDZTWIE KUJAWSKO-POMORSKIM.

   

  Celem projektu jest podniesienie kompetencji dyrektorów, wicedyrektorów, kierowników zespołów przedmiotowych oraz kierowników świetlic szkolnych z szkół/przedszkoli z terenu województwa w zakresie wykorzystania systemu wspomagania rozwoju kompetencji kluczowych uczniów niezbędnych do poruszania się na rynku pracy, nauczania eksperymentalnego, właściwych postaw uczniów oraz metod zindywidualizowanego podejścia do ucznia poprzez wdrożenie programów szkoleniowo-doradczych wraz z obudową metodyczną, wypracowanych w ramach projektu pozakonkursowego ORE w okresie do końca października 2019 r.

  Rekrutacja do projektu ma charakter ciągły do momentu zrekrutowania wszystkich grup (harmonogram dostępny na stronie internetowej: http://www.frr.org.pl/forum-kadry-kierowniczej/

   

  Więcej informacji w załączniku.

  informacja_na_strone_kuj-pom_.pdf

 • Uczniowie „Jedynki” w Dreźnie i w Szwajcarii Saksońskiej
  16.04.2018

  10.04.2018. Godzina 3:30. Sępólno Krajeńskie jeszcze smacznie śpi. Natomiast na boisku szkolnym Szkoły Podstawowej nr 1 gwarno. Ostatnie walizki lądują w bagażniku autokaru, sprawdzanie obecności i w drogę! Kierunek – Drezno. Droga mija spokojnie i szybko. Od Pana Szymona – pilota - otrzymujemy dawkę ciekawostek o królu Auguście Mocnym Saskim, którego śladami będziemy się poruszać.  Energię młodzież rozładowuje na parkingach. Chłopcy przypomnieli sobie, jak to jest być małym dzieckiem, bawią się przy tym świetnie. Godzina 11:00 i jesteśmy w Dreźnie, mieście o milionowej liczbie mieszkańców. Dopisuje pogoda i humory, a pilot opowiada ciekawe historie. Prowadzi nas przy tym po Starówce Drezna. Zaliczamy atrakcje turystyczne, m.in.: Zwinger, Semperoper, Albertinum, Tarasy Bruhla, Galerię Obrazów Starych Mistrzów. Tu widzimy dzieła m.in.: Caravaggio, Van Eyck`a oraz Madonnę z Dzieciątkiem Rafaelo Santi. Po drodze oglądamy fresk z namalowaną dynastią Wettinów jak i Złotego Jeźdźca czyli złoty pomnik Augusta Mocnego z 1736 roku. Zwracamy uwagę na wspaniałą architekturę. Dużo emocji budzi wizyta w Muzeum Higieny. Niestety, w muzeach nie można robić zdjęć. Po długim zwiedzaniu kwaterujemy w hostelu. Ale to nie koniec atrakcji. Po obiadokolacji czeka nas piękny wieczorny spacer starówką. Następnego dnia po śniadaniu wyruszamy w kierunku Stolpen.  Zwiedzimy potężny warowny zamek, w którym spędziła 40 lat w towarzystwie tylko 5 osób służby hrabina Cosel, miłość króla Augusta Mocnego. Widzimy dość skromne wyposażenie komnat. Zwracamy też wielką uwagę na narzędzia tortur. Następnie przemieszczamy się na tereny Saksońskiego Parku Narodowego. Z parkingu wędrujemy ścieżką w kierunku przepięknie położonego mostu Bastei, który powstał 700 lat p.n.e. Wznosi się on na wysokość 110 m. Z niego podziwiamy widok na Łabę i  niezwykłe formacje skalne. Chętni schodzą na dół do rzeki i sprawdzają czy woda jest mokra. Po chwili odpoczynku ruszamy w drogę powrotną pełni wrażeń i wiadomości.  W autokarze pilot robi szybki quiz z nagrodami. Niektórzy walczą o nagrodę jak lwy, zgłaszając się ciągle do odpowiedzi. Wyjazd okazał się bardzo udany. Młodzież poznała nie tylko historię króla Augusta Mocnego, ale też i kulturę innego kraju. Miała okazję spróbować swoich sił w konwersacji w języku niemieckim. Przekonała się naocznie, co potrafi erozja ziemi. Do tego nasza młodzież zachowywała się bardzo kulturalnie. A jak było, pokazują zdjęcia.                                                     Jolanta Orzłowska

 • ,,Ratujemy i Uczymy Ratować”
  09.04.2018

  W kwietniu  uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez Ochotniczą Straż Pożarną w ramach Programu Edukacyjnego ,,Ratujemy i Uczymy Ratować”. Strażacy w ciekawy sposób przybliżyli dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 • Wiosenny Turniej siatkówki
  09.04.2018

  Dnia 22 marca 2018r klasa VII A wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowała Turniej piłki siatkowej z okazji  ,,Dnia Wiosny” o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim dla klas VII i gimnazjalnych. Skład drużyny to dwie dziewczyny i 4 chłopców lub 4 dziewczyny i 2 chłopców. Każda klasa przygotowała plakat, na którym napisała dlaczego wygra jej reprezentacja. Hasło promujące rozgrywki  należało połączyć z wiosną. W miarę możliwości uczniowie mieli ubrać koszulki w kolorach wiosny. Na medal spisała się klasa IIA gimnazjum, gdzie większość grających ubrało żółtą koszulkę. 

  Turniej z okazji ,,Dnia Wiosny” wygrała klasa IIIA w składzie: Ida Zalewska, Dominika Werra, Julia Grzeca, Norbert Kosiur, Hubert Januszek, Krzysztof Klunder, Antoni Seydak, Jakub Kabat.

  II miejsce zajęła klasa IIA w składzie: Magdalena Borowicz, Nikola Kołata, Marcel Kubicki, Nikodem Ruchalski, Stanisław Lemański, Hubert Sudziński, Szymon Urbański.

  III miejsce zajęła klas VIIA w składzie: Julianna Kozłowska, Dominika Jączyńska, Nikola Janusz, Kornelia Letka, Bogusz Tłok, Jakub Nowak.

 • - Obrazek 1

 • Szkolny Express

  Szkolny Express

  W imieniu kółka dziennikarskiego Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim zapraszam do lektury kolejnej gazetki „Szkolny express”. Gazetkę znajdziemy  na platformie  WWW.juniormedia.pl  w zakładce junior gazety.

  Życzę przyjemnego czytania.   

  yesszkolny-express-22-podglad.pdf                                         Jolanta Orzłowska

   

 • Informujemy, że w dnia 22.03.2018r. (czwartek) Orlik przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim będzie nieczynny!!  Przepraszamy!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
  ul. Wojska Polskiego 34
  89-400 Sępólno Krajeńskie
 • 52 388 21 30

Galeria zdjęć