Nawigacja

 • Gminne Konkursy dla przedszkolaków
  20.06.2018

  Gminne Konkursy Plastyczne dla przedszkolaków.

  Odziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim były organizatorami dwóch Gminnych Konkursów Plastycznych.

  Pierwszy konkurs zatytułowany ,,W świecie Kubusia Puchatka” skierowany był do dzieci 3 i 4 letnich uczęszczających do przedszkola na terenie gminy Sępólno Krajeńskie. 

  Celem konkursu było:

  - rozwijanie u dzieci zainteresowania literaturą dziecięcą;

  - rozwijanie umiejętności artystycznych wśród dzieci, kształtowanie wrażliwości i poczucia estetyki;

  - wzbogacanie warsztatu plastycznego, rozwijanie wyobraźni plastycznej;

  - prezentacja twórczości dziecięcej, promocja umiejętności i talentów.

  Wpłynęło 20 pięknych prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi.

  W tej kategorii wiekowej zwycięzcami zostali:

  • I miejsce Gaja Bettin  Gminne Przedszkole nr 2 ,,Bajka” w Sępólnie Krajeńskim
  • II miejsce Kajetan Kowalski Szkoła Podstawowa nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
  • III miejsce Nina Leda Szkoła Podstawowa nr 3 w Sępólnie Krajeńskim
  • wyróżnienie Michał Czapiewski Szkoła Podstawowa nr 3 w Sępólnie Krajeńskim
  • wyróżnienie Zuzanna Weyna Szkoła Podstawowa nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
  • wyróżnienie Paweł Theus Szkoła Podstawowa nr 1 w Sępólnie Krajeńskim

  W drugim konkursie zatytułowanym ,,Jestem Polką i Polakiem”, który przeznaczony był dla dzieci 5 i 6 letnich wzięło udział 26 przedszkolaków. Celem konkursu było:

  - rozwijanie uczuć patriotycznych u dzieci,

  - rozwijanie umiejętności artystycznych, kształtowanie wrażliwości i poczucia estetyki;

  - wzbogacanie warsztatu plastycznego, rozwijanie wyobraźni plastycznej,

  - promocja umiejętności i talentów.

  Jury w tej kategorii wiekowej przyznało następujące nagrody:

  • I miejsce Oliwia Bonk Szkoła Podstawowa Wałdowo
  • II miejsce Agata Sampławska oraz Blanka Minor Gminne Przedszkole nr 2 ,,Bajka”
   w Sępólnie Krajeńskim
  • III miejsce Bartek Spiczak Brzeziński Szkoła Podstawowa nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
  • wyróżnienie Kosma Bettin Gminne Przedszkole nr 2 ,,Bajka” w Sępólnie Krajeńskim
  • wyróżnienie Wiktoria Tulula Gminne Przedszkole nr 2 ,,Bajka” w Sępólnie Krajeńskim
  • wyróżnienie Tomasz Buława Gminne Przedszkole nr 2 ,,Bajka” w Sępólnie Krajeńskim
  • wyróżnienie Hanna Spiczak Brzezińska Szkoła Podstawowa nr 1 w Sępólnie Krajeńskim

  W imieniu dzieci biorących udział w konkursach dziękujemy za nagrody, które zostały ufundowane przez Zakład Obsługi Oświaty Samorządowej w Sępólnie Krajeńskim i uroczyście wręczone laureatom w dniu 18.06.2018r.

   

   

 • Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej

  Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej

  W Kamieniu Krajeńskim odbył się VII Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej, w którym sukces odniosły uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim. W kategorii klas IV - VI, Kasia Bodzińska z klasy VI b zaśpiewała piosenkę w języku angielskim i zdobyła I miejsce. Miejsce III w tej samej kategorii zajął duet: Sandra Fenske z klasy Vb i Kasia Bodzińska. Dziewczyny zaśpiewały piosenkę w języku niemieckim. W kategorii klas VII i gimnazjalnych wyróżnienie otrzymała Daria Przybyłka z klasy IIIa, która zaprezentowała piosenkę w języku angielskim. Gratulujemy!

 • Zakończenie roku szkolnego

  Zakończenie roku szkolnego

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się

  22 czewca 2018r. 

  ---> dla klas I-VI  o godz. 8:00 na Orliku
  przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeński

  ---> dla klas VII szkoły podstawowej oraz
   II - III gimnazjum o godz. 11:00
  w Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim

 • Zamiast kwiatka….

  Zamiast kwiatka….

  mimo że kwiatki darowane od serca są dla nas, nauczycieli, wielką przyjemnością, wzorem ubiegłych lat prosimy, aby pieniążki, które miały być przeznaczone na kwiatki, trafiły do puszek….

  W tym roku zbieramy na wsparcie Błażejka Lewandowskiego, który choruje na pęcherzowe oddzielanie naskórka.
  Roczny Błażej od urodzenia zmaga się z problemami związanymi z chorobą skóry. Więcej informacji można znaleźć na facebook`u, na profilu „pomoc dla Błażejka Lewandowskiego”.

  Od 18.06.2018r. do 22.06.2018r. puszki będą w sekretariacie szkoły.

  22.06.2018r. puszki będą również na uroczystościach zakończenia roku szkolnego.

 • Szkolna Olimpiada Sportowa

  Szkolna Olimpiada Sportowa

 • Wycieczka do oczyszczalni ścieków
  12.06.2018

  Dnia 5 czerwca uczniowie klasy III c Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim w ramach edukacji ekologicznej oraz z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska udali się na wycieczkę do oczyszczalni ścieków w Sępólnie Krajeńskim. Pani Joanna Legan zapoznała uzniów ze źródłami zanieczyszczeń wód oraz schematem działania oczyszczalni. Mogli zobaczyć jak wygląda proces technologiczny przeróbki ścieków oraz zapoznać się z pełną automatyzacją i systemem sterowania urządzeniami do oczyszczania. Wycieczka była niezwykle interesująca i dostarczyła uczniom wiele wrażeń oraz wiadomości na temat pracy oczyszczalni.

 • Olimpiada Szkolna w ramach Szkolnej Akademii Nauk
  11.06.2018

  Dnia 29 maja 2018r. odbyła się Szkolna Olimpiada Sportowa Szkoły Podstawowej nr 1 na  stadionie miejskim. O godzinie 10.00 Olimpiada rozpoczęła się barwnym przemarszem dookoła stadionu. Każda klasa przygotowała flagę swojego państwa. Prowadziły szkolne cheerleaderki, a za nimi klasa IA – Niemcy, IB – Francja, IIA – Polska, IIIA – Włochy, IIIB – Czechy, IIIC – Portugalia, IVA - Węgry, IVB – Grecja, VA – Ukraina, VB – Bułgaria, VIA – Rosja, VIB – Holandia, VIIA – Wielka Brytania, VIIB Hiszpania, IIA Gim – Norwegia, IIB Gim – Finlandia, IIIA Gim – Szwajcaria, IIIB Gim - Austria . Następnie zatrzymaliśmy się naprzeciwko trybuny głównej, gdzie uczennica kl. III A Gim Julia Grzeca odczytała fragmenty ,,Ody do Sportu”. W dalszej części przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Stanisław Lemański poprowadził bieg ze zniczem olimpijskim, a za nim z flagą olimpijską podążali uczniowie klasy IIIA Gim: Ada Niemczyk, Ida Zalewska, Dominika Werra, Daria Przybyłka, Norbert Kosiur, Krzysztof Klunder. Wszyscy uczniowie obserwowali bieg zakończony zapaleniem znicza. Otwarcia Igrzysk dokonała dyrektor szkoły pani Katarzyna Kolasa. Po zejściu z bieżni uczniowie przygotowywali się do poszczególnych konkurencji lekkoatletycznych, a czas oczekiwania na pierwszy start wypełniły dwie uczennice: Katarzyna Bodzińska i Nikola Janusz, które  zaśpiewały  wybrane przez siebie piosenki, a szkolne cheerleaderki zaprezentowały Zumbę. Spikerem Olimpiady była pani Joanna Zalewska, sędziami nauczyciele wychowania fizycznego i studenci AWF. Dekoracji medalowej dokonywała pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 – pani Katarzyna Kolasa, z-ca dyrektora pani Anna Łytkowska , pedagog – pani Renata Pożywio   i Gminny Koordynator Sportu -  pan Tadeusz Telicki. Wszystkim uczniom gratulujemy świetnych wyników, a nauczycielom, studentom, pani pielęgniarce i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację dziękujemy za pomoc.

  Wyniki_Szkolnej_Olimpiady_Sportowej_Szkoly_Podstawowej_nr1w_Sepolnie_Kr.pdf

  Nauczyciele wychowania fizycznego

 • W imieniu kółka dziennikarskiego Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim zapraszam do lektury przedwakacyjnego numeru  gazetki „Szkolny express”.  Można ją znaleźć na stronie WWW.junuiormedia.pl w zakładce  JUNIOR GAZETY albo poniżej w załączonym  PDF.                                 

  yes szkolny-express-24-podglad.pdf    Jolanta Orzłowska

   

 • Majówka - gra miejska
  05.06.2018

  Dnia 26 maja 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim odbyła się majówka… W tym roku postanowiliśmy zorganizować dla uczniów naszej szkoły grę miejską. Uczniowie podzieleni zostali na 4 grupy wiekowe: I kategoria - zerówki oraz klasy I i II SP, II kategoria - klasy III i IV, III kategoria - klasy V oraz VI, a także IV kategoria – klasy VII i klasy gimnazjalne. W zależności od kategorii wiekowych wyznaczone były różne trasy m.in. teren szkoły, Os. Jana Pawła II oraz całe miasto dla najstarszej grupy. Zadania wymagały od dzieci wiedzy, sprytu i dobrej kondycji fizycznej J. Na uczniów czekały także zagadki patriotyczne przy okazji obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. W każdej z grup jury po podliczeniu punktów wyłoniło zwycięzców, na których czekały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim. Po grze miejskiej na uczestników czekały lody, wata, popcorn oraz ognisko z kiełbaskami. Dla najmłodszych frajdą było skakanie i zjeżdżanie na dmuchanych zamkach. Ulewny deszcz „przegonił” wszystkich do budynku szkoły, gdzie można było poczęstować się czymś na słodko. Mamy nadzieję, że majówka w formie gry miejskiej podobała się uczestnikom, kto wie, może za rok także spróbujemy! Na koniec ślemy szczególne podziękowania: Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim, Zarządowi Osiedla nr 1 w Sępólnie Krajeńskim, Banku Spółdzielczemu w Więcborku oraz firmie Eurotechnik.  Zapraszamy do obejrzenia galerii.

 • Wycieczka do Warszawy
  04.06.2018

  W dniach 28-30 maja uczniowie z naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Warszawy. Wczesnym rankiem zebraliśmy się  na parkingu przy Orliku, z niecierpliwością czekając na autokar. Kiedy wszyscy zajęli już miejsca, ruszyliśmy w drogę do stolicy. Po dotarciu na miejsce udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie odkrywaliśmy tajniki wiedzy. Odwiedziliśmy też Szkołę Główną Szkoły Pożarniczej na Żoliborzu. Drugi dzień rozpoczęliśmy od najbardziej oczekiwanej wizyty na Stadionie Narodowym. Potem przejechaliśmy metrem na spotkanie z przewodnikiem, który oprowadzał nas po mieście.  Zobaczyliśmy Starówkę, Grób Nieznanego Żołnierza oraz byliśmy świadkami zmiany wart przed Pałacem Prezydenckim. W ten upalny dzień miłym akcentem był rejs statkiem po Wiśle. Na koniec  odwiedziliśmy Polskie Radio, w którym uczniowie mogli nagrać własną audycję. Ostatniego dnia  udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, a młodsze dzieci wybrały się do Muzeum Kolejnictwa. Na koniec wjechaliśmy na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, zakupiliśmy pamiątki i udaliśmy się w drogę powrotną. Przez cały czas towarzyszył nam pilot, Pan Michał, który w ciekawy sposób opowiadał o Warszawie i jej zabytkach. Mimo upału wszystkim dopisywały humory. Pełni wrażeń i pozytywnych emocji wróciliśmy do domu.

 • Uczennice „Jedynki” zdobyły I, II i III miejsce w rejonowym konkursie „Piękno przyrody”.
  23.05.2018

  Uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim w dniu 22 maja 2018 roku w Chojnicach w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. TOW ”Gryf Pomorski” odbierały nagrody za zajęcie pierwszych miejsc w rejonowym konkursie fotograficznym „Piękno przyrody”

  I miejsce – Dominika Jączyńska, klasa 7a

  II miejsce – Wiktoria Kołata, klasa II a Gim.

  III miejsce – Magdalena Borowicz, klasa II a Gim.

  Był uścisk ręki dyrektora szkoły, dyplom i nagroda rzeczowa. Ale też i edukacyjne zwiedzanie dwóch wystaw, jednej plenerowej dot. architektury Chojnic, a drugiej dworca PKP nocą. Przewodniczką i organizatorką była pani Beata Bruska, która udzielała obszernych informacji i bardzo dbała o dobre samopoczucie swoich „fotograficznych” gości. Dziewczętom gratulujemy sukcesu.   Jolanta Orzłowska

 • IV b „Jedynki” odkrywa książkowe Emporium
  21.05.2018

  W piątek 18 maja 2018 roku uczniowie klasy IVb Szkoły Podstawowej nr 1  w Sępólnie  Krajeńskim odwiedzili Bibliotekę Publiczną im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Kraj. Uczestniczyli w zajęciach pt.”Odkrywamy książkowe Emporium”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały przygotowane ciekawe zadania, poszukiwały odpowiedzi, przypominały sobie znane postaci literackie i przebierały się za nie. Ale także poznawały nowe książki jak i  historię książki. Z zainteresowaniem wysłuchały czytanych przez panią bibliotekarkę fragmentów książek dla dzieci.

  Czas minął bardzo szybko, a zajęcia przygotowane przez panie z biblioteki okazały się dla uczniów bardzo atrakcyjne.

                                                                                                            Jolanta Orzłowska

 • Bezpieczny internauta
  21.05.2018

  Dnia 17.05.2018 roku uczniowie klasy IV a uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Gminne Centrum Informacji w Sępólnie Krajeńskim pt.,,Bezpieczny internauta". Uczniowie dowiedzieli się, jakich zasad należy przestrzegać, korzystając z Internetu.

 • Zuzanna Artwik – Mistrzem Pięknego Czytania

  Zuzanna Artwik – Mistrzem Pięknego Czytania

  Dnia 15 maja 2018r. uczennica klasy III c Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim uzyskała tytuł Mistrza Pięknego Czytania w kategorii uczniów klas I – III w ramach V jubileuszowego konkursu zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim. W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w tym roku młodsi uczestnicy zaprezentowali teksty o charakterze patriotycznym. Podczas konkursu Zuzia przeczytała utwór Mariana Orłonia pt. „O Lechu i Białym Orle”, którym zachwyciła jury konkursu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Orlik

  Orlik

  Informujemy, że dnia 19.05.2018r. (sobota) Orlik (a także parking przy Orilku) przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim w związku z pracami ziemnymi będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy! 

 • Majówka

  Majówka - Obrazek 1

 • Obchody 100-lecia
  14.05.2018

  Piątoklasiści wykazali się dużą wiedzą o Polsce, którą mogli sprawdzić w szkolnym konkursie „Polska – moja Ojczyzna”, przygotowanym przez nauczyciela przyrody.

  Laureaci konkursu to:

  Sandra Fenske – I miejsce,

  Igor Zalewski – II miejsce,

  Klara Lemańska – III miejsce.

  Gratulujemy!

  Uczniowie gimnazjum uczestniczyli w uroczystym posadzeniu „100 Dębów Niepodległości” na terenie Nadleśnictwa Lutówko, co potwierdzone zostało stosownym certyfikatem. W ten sposób rośnie Las Niepodległości, który jest żywym świadectwem naszej historii.

 • Pomoc dla "Bajki"

  Pomoc dla "Bajki"

  Gminne przedszkole nr 2 „Bajka” w Sępólnie Krajeńskim zwraca się z prośbą o wsparcie przy głosowaniu na prace wykonane przez dzieci z ich przedszkola w konkursie Akademi Playdoh, w której mogą wygrać cenne nagrody.

  Poniżej instrukcja jak należy głosować. Gorąco zachęcamy do pomocy!!!

  www.akademia-playdoh.pl. Następnie wybrać zakładkę „AKADEMIA WYOBRAŹNI”, KONKURSY, PRZYJĘCIE URODZINOWE. Odszukać za pomocą strzałek  pracy z naszego przedszkola (lub wpisać w wyszukiwarce "bajka" i odnaleźć Gminne Przedszkole nr 2 "Bajka"). Dzisiaj praca ma nadany numer 205 i zagłosować (na górze zdjęcia pracy - wysunięty do góry kciuk). Każdy głos się liczy. Organizator zastrzega sobie zmianę numeru pracy!!!!!. Z jednego komputera można wysłać głos na każdy adres e-mail. Głosujemy codziennie do 21. Maja.

 • Wizyta w bibliotece
  07.05.2018

  26.04. 2018 roku uczniowie klasy IV a odwiedzili Bibliotekę Publiczną im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim. Spotkanie odbyło się pod hasłem ,,Odkrywamy książkowe Emporium”. Dzieci zostały podzielone na grupy. Każda z nich miała przygotowane kolejne stanowiska, na których dowiadywała się nowych rzeczy związanych z historią książki, rozwiązywała samodzielnie zadania, poznawała słowniki dla dzieci. Uczniowie przypomnieli sobie książki ze swojego dzieciństwa i przebierali się za postacie z książek. Wielu z nich wypożyczyło książki do czytania. Całość była świetnie przygotowana i przeprowadzona przez pracowników biblioteki. Dzieci wyszły naprawdę zadowolone.

 • Wycieczka do Poledna
  27.04.2018

  24 kwietnia 2018 roku uczniowie oddziału przedszkolnego „Smerfy” i klasy III c wybrali się na wspólną wycieczkę do Poledna. Obejrzeli wystawę przyrodniczą zwierząt różnych stron świata. Wsłuchiwali się w odgłosy dzikiej przyrody i jej mieszkańców. Poznali indiańskie symbole, które w dalszej kolejności wykorzystali do wykonania barwnych pióropuszy. Wycieczka była bardzo interesująca i dostarczyła uczniom ogromnych emocji oraz niezapomnianych wrażeń.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
  ul. Wojska Polskiego 34
  89-400 Sępólno Krajeńskie
 • 52 388 21 30

Galeria zdjęć